Baterie Nokia vybuchují, nevybuchují, vybuchují...

Abychom vám v tom udělali konečně jasno. Belgická organizace spotřebitelů Test-Aankoop před pár dny zveřejnila výsledky testu baterií mobilních telefonů. Vyplývalo z nich, že některé originální baterie Nokia nemají navzdory prohlášení výrobce ochranu proti zkratu. Nokia na zveřejněné výsledky testu zareagovala zprávou, že jejich baterie jsou vyráběny s ohledem na nejpřísnější bezpečnostní hlediska a používají ochranu proti náhodnému zkratu.

Následně se belgická organizace Test-Aankoop přiznala, že mezi vzorkem testovaných baterií mohly být také tzv. padělané akumulátory, tedy neoriginální baterie. Zde si můžete přečíst celý článek. Test kvality baterií tedy Belgičané slíbili v nejbližší době zopakovat, nyní výhradně s originálními bateriemi. A očekávaný výsledek je konečně tady!

Společnost Nokia dnes zveřejnila tiskovou zprávu o nejnovějším testu, který prokázal, ze všechny originální baterie Nokia jsou odolné proti zkratování, tudíž s konečnou platností nevybuchují.

Nokia hodlá tvrdě bojovat proti prodeji neoriginálních baterií a uvádí hned příklad, jak zaručeně poznáte neoriginální baterii. Ta má totiž na sobě jeden z těchto nápisů:
Replacement battery for...
NOK (a číslo modelu)
NK (a číslo modelu)
"For use with..."
"Compatible with..."
"For Nokia..."

Diskuze (17) Další článek: 18.11.2003 13:40 Asistent Nokia Game - neunikne vám nic důležitého

Témata článku: Nokia, Baterie, Belgičan


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39