Baterie Nokia vybuchují, nevybuchují, vybuchují...

Baterie Nokia vybuchují, nevybuchují, vybuchují...

Abychom vám v tom udělali konečně jasno. Belgická organizace spotřebitelů Test-Aankoop před pár dny zveřejnila výsledky testu baterií mobilních telefonů. Vyplývalo z nich, že některé originální baterie Nokia nemají navzdory prohlášení výrobce ochranu proti zkratu. Nokia na zveřejněné výsledky testu zareagovala zprávou, že jejich baterie jsou vyráběny s ohledem na nejpřísnější bezpečnostní hlediska a používají ochranu proti náhodnému zkratu.

Následně se belgická organizace Test-Aankoop přiznala, že mezi vzorkem testovaných baterií mohly být také tzv. padělané akumulátory, tedy neoriginální baterie. Zde si můžete přečíst celý článek. Test kvality baterií tedy Belgičané slíbili v nejbližší době zopakovat, nyní výhradně s originálními bateriemi. A očekávaný výsledek je konečně tady!

Společnost Nokia dnes zveřejnila tiskovou zprávu o nejnovějším testu, který prokázal, ze všechny originální baterie Nokia jsou odolné proti zkratování, tudíž s konečnou platností nevybuchují.

Nokia hodlá tvrdě bojovat proti prodeji neoriginálních baterií a uvádí hned příklad, jak zaručeně poznáte neoriginální baterii. Ta má totiž na sobě jeden z těchto nápisů:
Replacement battery for...
NOK (a číslo modelu)
NK (a číslo modelu)
"For use with..."
"Compatible with..."
"For Nokia..."

Témata článku: Nokia, Baterie

17 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Marian Matys, ComTEL 19. 11. 2003 14:32:53
    Je je... tady se bavíme o PADĚLKÁCH, ne o NEORIGINÁLNÍCH bateriích jako...
  • Lukáš J. D. 19. 11. 2003 8:41:39

    nepopíráte, jen kladete poněkud zbytečnou otázku, na níž si sám vzápětí...

  • Pavel 19. 11. 2003 6:54:42

    Tak se dneska taky přidám k diskusi. Myslím, že hlavní důvod tzv. boje...

Určitě si přečtěte

Jak prodloužit život baterie v mobilu

Jak prodloužit život baterie v mobilu

** Baterie v mobilu má dobrou kondici po asi 500 nabíjecích cyklů ** V praxi to jsou dva roky, pak kapacita rychle klesá ** Jak pečovat o baterie v telefonu?

17.  7.  2017 | Kůžel Filip | 49

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

I/O 2017: Google předvedl novinky v Androidu O

** Google stále ještě neodhalil finální označení Androidu O ** Ukázal však alespoň některé novinky, na které se můžeme těšit ** Důraz je kladen i na zařízení, které mají 1GB RAM a méně

17.  5.  2017 | Chroust Martin | 11


komerční sdělení

Komerční sdělení