Benq-Siemens bude rozprodán po kusech

Nešťastné německé dítko společnosti Benq přináší další nešvary. Mobilní divizi společnosti Siemens koupil Benq v létě roku 2005 a měl s tímto proslulým německým výrobcem velké plány – ve spojení slavné značky a penězům z východu mělo vzniknout nové portfolio telefonů, které by vytáhlo prodělečný Siemens z bryndy a Benqu přineslo nezanedbatelný podíl na evropském mobilním trhu.

Vznikla proto společnost Benq Mobile produkující nové telefony pod značkou Benq-Siemens. Na podzim minulého roku se však ukázalo, že to fungovat nebude. Benq Mobile vyhlásil konkurz a začátkem roku 2007 definitivní krach.

Benq se samozřejmě snaží, aby na likvidaci své dceřiné společnosti prodělal co nejméně, a proto se snažil celou firmu prodat. I když zpočátku bylo pár nadějných zájemců, z obchodu sešlo. Tiskový mluvčí společnosti, Martin Prager, proto v rozhovoru pro německý deník Süddeutsche Zeitung oznámil, že již není šance prodat firmu jako celek a zbytky Benq Mobile proto budou rozprodány po částech.

Téměř tři tisíce bývalých zaměstnanců mobilní divize Siemens stále čeká, zda pro ně Benq dokáže zajistit práci. V této situaci je to však již čekání celkem marné a Prager v rozhovoru otázku, zda zaměstnanci o svoji práci přijdou nadobro, nechtěl komentovat.

Diskuze (6) Další článek: Špičková Nokia E65 v (před)prodeji (aktuální ceník)

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Německý deník, Německý výrobce, Kus, Nezanedbatelný podíl


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

RECENZE: Huawei P40 Lite – tak trochu jiná střední třída

** Vyvážený mix nadprůměrných ingrediencí s přijatelnou cenovkou ** Vedle povedeného fotoaparátu možnosti videa zaostávají ** Chybějící služby Googlu jsou komplikací, nikoliv však neřešitelnou

Martin Herodek | 51

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

** Samsung Galaxy M21 nabízí zajímavý poměr výkon/cena ** Telefon vsází zejména na AMOLED displej a obří akumulátor ** 6 000 mAh baterie je papírově obrovská, v praxi však výdrž nijak závratně neprodlouží

Martin Chroust | 39