Benq-Siemens: nová značka mobilních telefonů se „čtvercobloukem“

Dnes se na tiskové konferenci v Berlíně oficiálně představila světu značka Benq-Siemens. Co se dělo doteď? Přesně podle plánů, které byly oznámeny v červnu, 1. října 2005 zahájila činnost nová firma Benq Mobile. Má sedm tisíc zaměstnanců, kteří přešli ze Siemensu, a smělé plány vrátit se zpět mezi hlavní světové hráče. V současné době je Benq Mobile s podílem 5,2 % na šesté místě. Podrobné informace o celé fůzi obou společností najdete v tomto článku.

Název spojený ze jmen obou výrobců má Benq možnost používat ještě 15 měsíců, pak už to bude jen Benq. Možná i dříve. Benq-Siemens se objeví poprvé na telefonech, které dnes byly představeny:

Logotyp ani jednoho z výrobců se nezměnil, značka tak vypadá docela nesourodě. Mezi oběma jmény se objevil grafický prvek, kterému Benq-Siemens říká „squound“, tedy volně přeloženo „čtvercoblouk“ nebo „čtvercokruh“. Má ostré rohy, které mají symbolizovat německé technologie a přístup k vývoji. Samotné hrany jsou zaoblené, značí tchajwanský design.

Klepněte pro větší obrázek
Nová značka mobilních telefonů

Když se použije při prezentaci značky barva, bude to u Benq-Siemensu zejména fialová, prý pro její kombinaci emocionální červené a racionální modré. Vůbec první reklamní kampaň s novým názvem je plánována na březen tohoto roku a bude propagovat nový telefon s označením EF81.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Několik obrázků prezentace z právě probíhající tiskové konference
Váš názor Další článek: Dnes v 11.00: první tři mobily Benq-Siemens

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Benq-Siemens EF81, Benq-Siemens S68, Benq-Siemens S88, Mobil, Nová firma, Grafický prvek, Telefon, Nová značka, Značka, Mobilní telefon

Určitě si přečtěte