Best TaskMan: první správce úloh pro Symbian S60 3.0

Ač to zpočátku vypadalo docela bídně, začínají se konečně množit aplikace pro nové mobilní telefony Nokia s prostředím Symbian S60 3.0. Po programech jako SmartMovie, ProfiMail či Agile Messenger se přidává také správce úloh Best TaskMan od SmartphoneWare.

První záložka Application ukazuje seznam všech spuštěných aplikací vč. velikosti, kterou v paměti zabírají. Na druhé záložce se zobrazuje volná operační paměť, volné místo na interním disku a na paměťové kartě. Pokud si necháte zobrazit podrobnější informace o operační paměti, dozvíte se, kolik aplikací je spuštěno, kolik z toho je skrytých a kolik všechny zabírají v paměti dohromady. Trochu mě překvapilo, že TaskMan neukazuje vždy přesné číslo, kolik program v paměti zabírá – např. u internetového prohlížeče ukázal 150 kB, přesto se po ukončení programu uvolnilo více než 6 MB paměti. Je možné, že program ukazuje, kolik zabírá v paměti samotná aplikace bez dat (zde načtené webové stránky).

    

Záložka Processes zobrazuje spuštěné procesy, záložka Installed instalované programy (můžete je odsud spustit) a konečně Opened fines všech seznam otevřených souborů, ať už systémových, datových, uložených na disku či na kartě. Osobně se více těším na program TaskSpy, který existuje pro starší Symbian – je totiž zdarma a navíc ukazuje i takové drobnosti jako rychlost procesoru, velikost paměti ROM a dokáže také spustit benchmark, který sleduje v grafu vytížení procesoru.

 

Cena: 6,95 USD; 6,79 EUR
Download: www.my-symbian.com (14denní testovací verze)

Váš názor Další článek: Aktuální ceník: cena Nokie E61 padá dolů

Témata článku: Přesné číslo, Správce

Určitě si přečtěte