Bezdrátová sluchátka Apple AirPods plánuje koupit pouze 12 % zákazníků v USA

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods plánuje koupit pouze 12 % zákazníků v USA

Apple na konci října uvede do prodeje bezdrátová sluchátka AirPods, která mají sloužit jako částečná kompenzace za odejmutí sluchátkového jacku z iPhonu 7. Zákazník si je ale na rozdíl od drátových EarPods, která jsou součástí balení telefonu, bude muset koupit zvlášť, a to za nikoli nezanedbatelnou sumu 159 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Bezdrátová sluchátka AirPods podle analytiků nemají být žádný masový hit (graf: Business Insider)

Právě vysoká cenovka je jedním z důvodů, proč se nejspíš AirPods nestanou žádným masovým hitem. Podle průzkumu investičního domu Bank of America Merrill Lynch (BAML), jehož výsledky zveřejnil portál Business Insider, plánuje nová sluchátka koupit pouze 12 % oslovených respondentů ve Spojených státech.

Klepněte pro větší obrázek
Ještě menší zájem než o drahá sluchátka má být o druhou generaci chytrých hodinek Apple Watch Series 2 (graf: Business Insider)

Přemrštěná cena odrazuje od nákupu 40 % oslovených lidí, pro 56 % jsou jejich současná sluchátka dostatečně dobrá a nepotřebují nahradit. I tak si ale jen ve Spojených státech podle odhadů investičních makléřů koupí sluchátka zhruba 19 milionů lidí, což Applu přinese nezanedbatelné tržby ve výši 3 miliardy dolarů. Firma si tak podle BAML bude kompenzovat pokles tržeb z chytrých hodinek Apple Watch Series 2, které si hodlá podle stejného průzkumu pořídit pouze 8 % amerických spotřebitelů.

Témata článku: Apple, Nákup a ceny, Příslušenství, Spekulace, Sluchátka, Apple Watch, 3,5mm jack, Wearables, AirPods, Apple iPhone 7

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • MrViki 9. 10. 2016 18:56:55
    Vypadají jako skvělá sluchátka. Půjdou i na telefonu s Androidem?
  • Dr.ZUBR 9. 10. 2016 17:04:50
    Ty vajgly v uších vypadají fakt dinvě, ale upřímně se mi líbí možnost...
  • martan23 9. 10. 2016 12:25:21
    Zanedbatelnejch 12% no to bych to v tu chvili bejt Applem zabalil :D však...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení