Bezdrátový herní ovladač k Nokiím N-Gage

O Bluetooth ovladači Zeemote JS1 jsme již psali v minulosti, prozatím si ho ale mohli užívat hlavně majitelé telefonů Sony Ericsson a to především v Holandsku, kde se přístroj prodává. To by se ale brzy mělo změnit díky spolupráci firem Zeemote a Nokia.

Klepněte pro větší obrázek 

Klíčem dohody je vytvoření nové Zeemote Zeekey aplikace, díky které bude možno na nových (pravděpodobně pouze symbianových) Nokiích ovládat prakticky jakékoliv hry a aplikace, bez nutnosti přímé podpory ze strany vývojářů těchto her či aplikací. Majoritní nasazení se očekává v oblasti N-Gage her a musím uznat, že představa N95 připojené k televizi a hraní např. Asphalt 3: Street Rules, má své kouzlo. N-Gage hry by pak dostaly úplně nový rozměr a vlastníci přístrojů s TV výstupem by se pak automaticky stali i vlastníky skutečně mobilní herní konzole.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzájemná spolupráce obou firem má pak jít tak daleko, že ovladač by měl být přibalen k novým N-Gage kompatibilním Nokiím a aplikace má být přímo součástí základní výbavy telefonu. Prvních takto vybavených telefonů se dle dohody dočkají zákazníci v Německu. Zda ovladač bude k dispozici i samostatně, zatím bohužel není známo.

Zdroj: AllAboutSymbian

Diskuze (5) Další článek: HTC Dream oficiálně na úřadě FCC

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nokia N-Gage, Herní ovladač, Vzájemná spolupráce, Ovladač

Určitě si přečtěte