Bezdrátový herní ovladač k Nokiím N-Gage

O Bluetooth ovladači Zeemote JS1 jsme již psali v minulosti, prozatím si ho ale mohli užívat hlavně majitelé telefonů Sony Ericsson a to především v Holandsku, kde se přístroj prodává. To by se ale brzy mělo změnit díky spolupráci firem Zeemote a Nokia.

Klepněte pro větší obrázek 

Klíčem dohody je vytvoření nové Zeemote Zeekey aplikace, díky které bude možno na nových (pravděpodobně pouze symbianových) Nokiích ovládat prakticky jakékoliv hry a aplikace, bez nutnosti přímé podpory ze strany vývojářů těchto her či aplikací. Majoritní nasazení se očekává v oblasti N-Gage her a musím uznat, že představa N95 připojené k televizi a hraní např. Asphalt 3: Street Rules, má své kouzlo. N-Gage hry by pak dostaly úplně nový rozměr a vlastníci přístrojů s TV výstupem by se pak automaticky stali i vlastníky skutečně mobilní herní konzole.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzájemná spolupráce obou firem má pak jít tak daleko, že ovladač by měl být přibalen k novým N-Gage kompatibilním Nokiím a aplikace má být přímo součástí základní výbavy telefonu. Prvních takto vybavených telefonů se dle dohody dočkají zákazníci v Německu. Zda ovladač bude k dispozici i samostatně, zatím bohužel není známo.

Zdroj: AllAboutSymbian

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nokia N-Gage, Ovladač, Herní ovladač

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 10

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4