Bezpečnostní chyba v t-zones.cz (vyjádření operátora)

Dnes jsme v bleskovce upozorňovali na vážnou bespečnostní chybu na slovenském portálu t-zones.sk. Jeden z našich čtenářů přitom zaznamenal podobné zkušenosti i na českém portálu. Zde se nám ale chybu v přihlašování nepodařilo potvrdit. Své zkušenosti popisuje takto:

„T-Mobile má díru jako vrata do portálu Můj T-mobile, tedy v jednorázovém přihlášení. Nevím jak dlouho je tam tato možnost, ale dnes jsem znovu vyzkoušel, že se lze přihlásit na účet kteréhokoliv čísla v síti T-Mobile... a máte k dispozici všechny údaje o něm, jeho faktury, pokud má podrobný elektronický výpis, tak vidíte všechny jeho hovory. Nemluvě o tom, že mu můžete přestavit všechny služby, co na webu jdou.“ A dodává: „Všiml jsem si toho před asi před týdnem a stále to jde, celkem neuveřitelné, že na to nikdo nepřišel. Nejedná se o žádný průnik do serveru, ale jen o náhodu při běžném užívání stránek.“

Od T-Mobilu nám došlo vyjádření k výše popsané události. Chybu operátor připustil, ale už by měla být odstraněna. Zde je oficiální vyjádření:

„T-Mobile CZ připouští, že se na portále t-zones.cz vyskytovala popsaná chyba, která vznikla patrně nedostatečným testováním nové verze přihlašování. Zmíněná chyba byla včera (20.3.) odstraněna. Chceme však zdůraznit, že v souvislosti s uvedenou skutečností nebyl dosud zaznamenán žádný bezpečnostní incident.“

Témata článku: Chyba, Operátor, Bezpečnostní chyba

Určitě si přečtěte

1 + 2 + 3 = 24. Kalkulačka v iPhonu má bizarní chybu

1 + 2 + 3 = 24. Kalkulačka v iPhonu má bizarní chybu

** Apple přidal efektní animace... ** ...ale než se „přehrají“, kalkulačka propásne další povel. ** Počítat umí, ale člověk stejně nedostane, co žádal.

24.  10.  2017 | Kůžel Filip | 166

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12

Android je nejrozšířenější, ale také nejroztříštěnější operační systém na světě

Android je nejrozšířenější, ale také nejroztříštěnější operační systém na světě

** Android je nejrozšířenější OS na světě ** Jenže zároveň je to také nejroztříštěnější systém na světě ** Je to chyba, nebo přirozená vlastnost?

15.  7.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 30