BitTorrent bude i pro mobily

BitTorrent je velmi rozšířený program pro stahování a sdílení souborů, samozřejmě především těch multimediálních. Je na ovládání mnohem jednodušší než klasické P2P klienty a proto je velmi oblíbený po celém světě. Na veřejných webech jsou odkazy pouze na tzv. torrenty, což jsou jakoby odkazy na skutečné soubory. Ty se však po kouscích stahují od různých uživatelů, kteří jsou k danému torrrentu v tu chvíli také připojení. Aby vše fungovalo, ja nutné mít v počítači nainstalovaný program pro správu torrentů. Existuje jich celá řada, nejkvalitnější je ovšem µTorrent – nezávisle se vyvíjející klient poskytovaný zdarma. Před pár dny společnost BitTorrent Inc. µTorrent koupila a tím získala vládu nejen nad systémem této výměnné sítě, ale i nad její obsluhou. V souladu s touto událostí vypustila i další zajímavé zprávy.

Asi nejdůležitější zprávou pro všechny příznivce torrentů je fakt, že µTorrent bude stále k dispozici zdarma. V pozadí této pozitivní zprávy však zůstala další novinka – µTorrent se již vyvíjí také ve verzi pro mobilní telefony. Klient bude samozřejmě v mnohem jednodušší formě, ale bude se zato jednat o nenáročnou javovou aplikaci, kterou bude možné spustit na většině mobilních telefonů. Ve spojení se sítěmi třetí generace nebo s Wi-Fi tak můžete stahovat hudbu a filmy z internetu přímo do mobilu a to téměř kdekoli. Zatím nebylo sděleno, v jakém časovém horizontu se finální, nebo alespoň zkušební, verze aplikace objeví.

Témata článku: Software pro mobily, Mobil

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 9