BitTorrent bude i pro mobily

BitTorrent bude i pro mobily

BitTorrent je velmi rozšířený program pro stahování a sdílení souborů, samozřejmě především těch multimediálních. Je na ovládání mnohem jednodušší než klasické P2P klienty a proto je velmi oblíbený po celém světě. Na veřejných webech jsou odkazy pouze na tzv. torrenty, což jsou jakoby odkazy na skutečné soubory. Ty se však po kouscích stahují od různých uživatelů, kteří jsou k danému torrrentu v tu chvíli také připojení. Aby vše fungovalo, ja nutné mít v počítači nainstalovaný program pro správu torrentů. Existuje jich celá řada, nejkvalitnější je ovšem µTorrent – nezávisle se vyvíjející klient poskytovaný zdarma. Před pár dny společnost BitTorrent Inc. µTorrent koupila a tím získala vládu nejen nad systémem této výměnné sítě, ale i nad její obsluhou. V souladu s touto událostí vypustila i další zajímavé zprávy.

Asi nejdůležitější zprávou pro všechny příznivce torrentů je fakt, že µTorrent bude stále k dispozici zdarma. V pozadí této pozitivní zprávy však zůstala další novinka – µTorrent se již vyvíjí také ve verzi pro mobilní telefony. Klient bude samozřejmě v mnohem jednodušší formě, ale bude se zato jednat o nenáročnou javovou aplikaci, kterou bude možné spustit na většině mobilních telefonů. Ve spojení se sítěmi třetí generace nebo s Wi-Fi tak můžete stahovat hudbu a filmy z internetu přímo do mobilu a to téměř kdekoli. Zatím nebylo sděleno, v jakém časovém horizontu se finální, nebo alespoň zkušební, verze aplikace objeví.

Témata článku: Software pro mobily

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mucha 17. 1. 2007 2:42:50
    presne, tiez sa mi nepaci ze autor pise ze je najlepsi bez nejakych...
  • Navi01 28. 12. 2006 18:12:14
    Přesně... Největší problém je místo. Moje 1GB karta je věčně narvaná i...
  • Kael 28. 12. 2006 14:13:01
    Azureus :) Aspon pro me.
Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení