BlackBerry hlásí návrat k zisku, zabraly nové modely smartphonů

BlackBerry hlásí návrat k zisku, zabraly nové modely smartphonů

Společnosti BlackBerry se podařilo vrátit do kladných čísel. Čistý zisk za poslední čtvrtletí do 2. března činil 98 milionů dolarů, ve stejném období předchozího roku firma naopak vykázala ztrátu 125 milionů dolarů. Pozitivní výsledky podpořila vysoká poptávka po novém smartphonu Z10 a ořezávání nákladů. Analytici ale varují, že společnost stále není z nejhoršího venku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Společnost BlackBerry vsadila vše na jednu kartu, na nový systém BB10 a dva nové telefony Z10 a Q10.
Zdá se, že se sázka vyplácí!

BlackBerry uvedla, že ve čtvrtletí prodala kolem jednoho milionu přístrojů Z10 a celkem dodala zákazníkům šest milionů svých přístrojů. Z10 se začal prodávat koncem ledna,, u nás se tak stane v dubnu. „Myslím si, že milion prodaných kusů Z10 je hezký start. Povzbuzující pro BlackBerry je ale i to, že byl schopný prodat také dost starších modelů, což mu umožňuje financovat přechod na pokročilejší modely. To je důležité z hlediska hotovosti a ziskovosti,“ poznamenal pro Reuters analytik Morningstar Brian Colello.

Úspěch nového smartphonu (Q10 teprve na trh přijde) tedy není nutné přeceňovat, na zisku BlackBerry se projevilo hlavně snižování nákladů. Tržby výrobce totiž ve čtvrtletí klesly o 36 procent na 2,7 miliardy dolarů. Akcie společnosti se přesto po oznámení výsledků vydaly vzhůru.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj akcií BlackBerry za poslední rok

BlackBerry doufá, že v prvním čtvrtletí se jí podaří dosáhnout vyrovnaného hospodaření, tedy že její zisk bude kolem nuly. Pomoci jí mají nižší náklady a lepší marže. Analytici však tak optimističtí nejsou a očekávají ztrátu deset centů na akcii.

Diskuze (32) Další článek: Další problémy pro Nokii: Indie požaduje miliardové daňové doplatky

Témata článku: Blackberry, Hospodaření a finance, Black, Vysoká poptávka, Návrat, Zisk, Model

Určitě si přečtěte