BlackBerry má velký den. Sledujte jej živě

Společnost RIM už zítra představí BlackBerry 10 – novou verzi operačního systému, ale rovnou také novou generaci smartphonů. Chcete být při tom? Tisková konference se koná naráz v několika městech: New York, Toronto, Londýn, Paříž, Johannesburg a Dubaj. Začíná se ve středu 30. ledna v 16.00

Klepněte pro větší obrázek 
RIM přece jenom nabídnul video-live-stream z tiskové konference.

17.32
Tohle je jedno z videí, které jsme viděli na tiskové konferenci.

17.20
Tisková konference končí.

Klepněte pro větší obrázek

17.15
Alicia bude pracovat s vývojáři, designéry, skladateli, atlety, filmaři, s lidmi z hudebního byznysu, s uživateli, komunitami. Je to pravda, nebo bude Alicia jenom známá tvář svázaná s BlackBerry?

17.13
Alicia vysvětluje, proč se jako dlouholetý uživatel vzdala BlackBerry a teď se vrací: "Objevily se nové a více sexy alternativy, ale teď jsem zpět."

17.12
Global Creative Director - nová pracovní pozice ve firmě, zastává ji žena, bude se starat o design, pocity ze zařízení, zvuky atd. Je to žena, matka... Alicia Keys.

Klepněte pro větší obrázek 

17.09
Dostupnost: Ve Velké Británii už zítra, v Kanadě 5. února, v dalších zemích postupně až do března. Seznam zemí je působivý...

Klepněte pro větší obrázek 
...a je tam i Česká republika

17.07
BlackBerry World nemá jen aplikace, ale i video, hudbu a časopisy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

17.05
Jak dosáhli tak silného startu? Identifikovali oblíbené aplikace na jiných platformách a kontaktovali jejich vývojáře. To číslo zní opravdu působivě.

17.01
Na začátku bude pro BB10 dostupné 70 000 aplikací, což je nejsilnější start ze všech mobilních platforem. Bude tam mimo jiné: Skype, Kindle, SAP, WhatsApp, Angry Birds atd.

16.58
BB Story Maker je jakási prezentace, slideshow příběhu. Můžete přidat fotky, videa, texty, hudbu...

Klepněte pro větší obrázek

16.53
Fotoaparát - funkce TimeShift. Stiskněte spoušť a pak si posuvníkem vyberte nejpovedenější fotku. Obrázky se dají editovat v BB Picture Editoru.

16.52
BB Remember: Poznámky (textové, hlasové), adresy a webové stránky na přečtení později a offline, upozornění, vše se dá spravovat a třídit do adresářů. Možnost synchronizace s Evernote, s Outlookem a dalšími.

Klepněte pro větší obrázek

16.50
Screen Share je nová funkce v rámci BBMessengeru. Prostě nasdílíte svoji obrazovku, máš protějšek ji nejen vidí, ale i může ovládat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

16.47
BlackBerry Messenger: mezi mnoha inovacemi je třeba vyzdvihnout nové videohovory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

16.44
BB 10 má dva základní profily uživatelského prostředí - osobní a pracovní. Je možné definovat, co se po přepnutí změní - dostupnost na telefonu, upozorňování na e-maily, seznam aplikací...

Klepněte pro větší obrázek 

16.40
Psaní na skutečné QWERTY klávesnici je snadné, ale jak to přenést na softwarovou klávesnici na dotykovém displeji? Klávesnice se přepínají gesty - např. máchnete palcem dolů a už píšete čísla. Ve hře je samozřejmě i prediktivní slovník, takže můžete psát slova bez mezer, ty se doplní automaticky.

16.38
BB HUB pokračuje, podobně to totiž funguje i s lidmi, kontakty a informacemi k nim. Všechno je provázané, nezáleží na tom, na kolika sociálních sítích jsou, ke všem informacím a profilům se přistupuje přímo z jediného profilu v BlackBerra HUBu.

16.36
BB HUB: všechny aktivity jsou na jednom místě, v jednom sloupci. Může to být cokoliv: e-maily, Facebook, RSS, kalendář a mnohé další. Co se kalendáře týče, dá se nahlížet i do budoucnosti.

Klepněte pro větší obrázek

16.33
Na videu sledujeme demo BB Flow a BB Peak. Plný multitasking, všechny aplikace opravdu běží na pozadí, je to vidět i v náhledech aplikací. Přepíná se mezi nimi jediným pohybem palce od kraje displeje.

Klepněte pro větší obrázek

16.32
Heins mluví o tom, jak bylo nutné mít smartphone s klávesnicí, je to tradice firmy a lidi to stále chtějí. Nemohu než souhlasit.

Klepněte pro větší obrázek
Záda modelu Q10

16.29
Konečně. Novinky se jmenují BlackBerry Z10 a Q10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...Z10 je dotykovka, Q10 má QWERTY klávesnici.

16.26
První oznámení. RIM je odteď BlackBerry, firma se jmenuje stejně jako její produkt.

16.20
Zdlouhavý úvod také od nového šéfa firmy. Dlouhá, předlouhá děkovačka všem, kdo se o BlackBerry 10 zasloužili. Jako by opravdu počítali s tím, že ty telefony už všichni viděli :)

Klepněte pro větší obrázek

Středa 30. ledna, 16:10
Tisková konference je zatím poněkud zvláštní. Viděli jsme pár videí, rozhovor s vývojáři, poděkování BB teamu a stříhání vlasů BB10 fanouška. Ale konečně jdeme na věc, na pódium přichází CEO RIM Thorsten Heins.

Úterý 29. ledna 2013
Hodně informací o novinkách už prosáklo, hodně jich RIM cíleně uvolnil. Tak třeba o novém smartphonu BlackBerry Z10 víme opravdu hodně, druhý kousek zůstává zahalený tajemstvím, jeho hlavním lákadlem má být QWERTY klávesnice. Oficiální zdroje mluví o premiéře dvou telefonů, takže se možnost nečekaného překvapení posouvá do oblasti softwaru a služeb. Ale i tam máme představu, co se bude dít. RIM má představit jeden z nejrozsáhlejších hudebních- a video-obchodů, které jsou dnes dostupné pro mobilní platformy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BlackBerry Z10 – bude se tak jmenovat i po premiéře? (obr.: MobilTelefon.ru)
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když už máme ty fotky, druhý model je tajemný alespoň svým jménem a výbavou. (obr.: MobilTelefon.ru)
Diskuze (37) Další článek: To nejsou dva smartphony vedle sebe, to je NEC Medias

Témata článku: Blackberry, Blackberry Z10, Známá tvář, Den, Seznam zemí, Pracovní pozice, Velký den, Atlet, Dlouholetý uživatel, Black, Toronto, Středa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40