BlackBerry Pearl: další placatý komunikátor, ale zase trochu jinak

Zařízení Blackberry od společnosti RIM byla vždy považována za čistě pracovní nástroje. Jen si přečtěte recenzi BlackBerry 7290 a uvidíte. Malé kompaktní komunikátory těžily především z podpory synchronizačního řešení Blackberry a staly se velmi oblíbeným nástrojem pro kombinaci e-mailové a hlasové komunikace.

Ale stejně jako jiní, tak i RIM propadl multimediálnímu běsnění a představil novinku, která bude sloužit více než jen k práci. Blackberry Pearl (původní označení 8100) překvapí především svými rozměry a hmotností. Podle informací v tiskové zprávě se můžeme těšit na placku o rozměrech 106 × 50 × 14 mm a s hmotností jen 88 g. Údaji o hmotnosti moc nevěříme, možná se jedná o hmotnost bez akumulátoru – v tiskové zprávě to však není uvedeno.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Blackberry Pearl

Z výbavy stojí za zmínku displej s rozlišením 240 × 260 bodů a podporou 65 tisíc barev, zajímavá kombinace běžné a QWERTY klávesnice, podpora Blackberry, datové přenosy GPRS a EDGE třídy 10, 64 MB vnitřní paměti a slot pro paměťové karty microSD a Bluetooth 2.0. Pro zařízení Blackberry je pak trochu nevšední další výbava: megapixelový fotoaparát, přehrávač hudby a přehrávač videa. Nečekejte Symbian ani Windows Mobile, Blackberry má svůj vlastní operační systém, bohužel uzavřený.

Více informací najdete na webu www.blackberrypearl.com

Diskuze (3) Další článek: Šuškanda: nový HP iPaq připravený k navigaci

Témata článku: Blackberry, Blackberry 7290, Black, Komunikátor, Plac

Určitě si přečtěte