Blamáž? Polovinu aplikací pro BlackBerry vytvořili dva „vývojáři“

Blamáž? Polovinu aplikací pro BlackBerry vytvořili dva „vývojáři“

Strůjci mobilních ekosystémů se na svých akcích velmi rádi chlubí počtem dostupných aplikací v jejich app storech a nejinak je tomu v případě BlackBerry. Jejich nejnovější systém, BlackBerry 10, je na světě přes půl roku a již nyní mají jeho uživatelé k dispozici přes 120 tisíc aplikací. To je úctyhodné číslo a na mnohé zapůsobí. Je zde ale jeden háček. Více než polovinu z celkového počtu aplikací mají na svědomí pouze dva vývojáři.

Je prakticky nemožné, aby většina z těchto aplikací byla užitečná a kvalitní. Vývojář S4BB má v BlackBerry App Worldu 47 tisíc aplikací, z nich je ale možné považovat za kvalitních zhruba 30. Ostatní aplikace jsou průvodce všemožnými městy, jednotlivé audioknihy apod. Troufám si říct, že většina z jeho aplikací má na kontě zcela minimální počet stažení.

Klepněte pro větší obrázek
Zdá se vám to jako hodně aplikací? Přitom je to jen zlomek portfolia developera S4BB

Podobně je na tom také vývojář Mippin. Ten má na kontě více než 17 tisíc aplikací pro BlackBerry. Ty jsou pro změnu z drtivé většiny tvořeny RSS čtečkami různých webových stránek. Bohužel všechny tyto aplikace společnost BlackBerry ve svém obchodě nechává a pak se navíc chlubí celkovým počtem dostupných aplikací. Zdá se ale, že kanadská společnost by se měla zaměřit spíše na kvalitu než na kvantitu.

Via BerryReview

Témata článku: Blackberry, Mobilní aplikace, Kuriozita, Blamáž, Black

44 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ERtech 27. 8. 2013 12:43:50
    Chtěl jsem se registrovat do BlackBerry World, abych mohl vytvořit...
  • goob 24. 8. 2013 1:01:12
    Tohle ale není problém pouze BlackBerry Worldu, ale i ostatních platforem,...
  • Vojta Dalekorej 23. 8. 2013 15:19:43
    Slepice a vejce... Slepice a vejce... Když napíšete "Máme 100 000 skutečně...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení