Bluetooth nebo Wi-Fi najde ztracené dítě

Bluetooth nebo Wi-Fi najde ztracené dítě

Kidspotter je služba, kterou její provozovatel nabízí nejrůznějším zábavním parkům. Je určena rodičům, kteří jejím prostřednictvím mohou lokalizovat své ztracené děti. Při vstupu si rodiče za poplatek pronajmou náramek-vysílač a když se jejich potomek ztratí, pomocí textové zprávy si mohou vyžádat jeho aktuální polohu. Technologie je založená na Wi-Fi a provozovatel slibuje, že dokáže vysílač lokalizovat s přesností na několik metrů. Rodiče už dnes mohou tuto službu využít v dánském Legolandu.

O podobné službě píše i server InfoSync. Opět se jedná o Dánsko, ale tentokrát o park Tivoli Gardens. Princip služby je stejný, pro zjištění polohy se ale používá Bluetooth.

Bylo by ale bláhové domnívat se, že hlavním nebo dokonce jediným účelem této lokalizace je hledání dětí. Informace o poloze a pohybu návštěvníků jsou provozovateli parků ceněny zlatem. Mohou tak zjistit, kudy lidé v parku často chodí, kde se zastavují, kterou atrakci míjejí bez povšimnutí a podle toho optimalizovat nabídku. Anebo také návštěvníky upozorňovat na zajímavé služby a atrakce poblíž.

Témata článku: Bluetooth, Wi-Fi

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Zvedavec 30. 4. 2004 12:05:53
    hehe to mi pripomina tu hru Rollercoaster Tycoon ... tam jsem si taky...
  • Massaro 28. 4. 2004 10:18:56
    Proč tedy podobně čipy (ikdyž trochu na jiném principu) používají trenéři...
  • Radim 27. 4. 2004 15:17:58

    Jasne jen tak kouknes z okna a vidis statisktiku za mesic jak lidi...

Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení