Bluetooth slaví úspěchy a desáté narozeniny

Bluetooth je bezdrátová komunikační technologie sloužící k propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, PDA, osobní počítač nebo náhlavní souprava. S trochou nadsázky můžeme říci, že mnozí uživatelé by si bez této technologie už nedovedli svůj život ani představit. Jde o technologii, která právě nyní prožívá skvělé časy a také slaví. Modrý zoubek dospěl k desátým narozeninám, přičemž na světě v tuto chvíli existuje více než 1,5 miliardy Bluetooth zařízení. Dle odhadů by se tento počet mohl do konce roku 2010 zdvojnásobit.

Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth slaví desáté narozeniny

Organizace Bluetooth SIG (Bluetooth Special Interest Group) přitom před deseti lety začínala jen s pěti členy. Původní pětice ve složení Sony Ericsson, IBM, Toshiba, Intel a Nokia se během deseti let rozrostla na deset tisíc členů. Mezi uživateli je Bluetooth oblíbené třeba také díky Bluejackingu, což můžeme označit jako komunikaci ve formě vizitek nebo obrázků mezi dvěma zařízeními. U nás zatím není Bluejacking příliš rozšířený, ale například v Anglii se z něj stal doslova fenomén.

Témata článku: Příslušenství, Bluetooth, Narozeniny, BLU

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20