Bluetooth slaví úspěchy a desáté narozeniny

Bluetooth je bezdrátová komunikační technologie sloužící k propojení mezi dvěma a více elektronickými zařízeními, jakými jsou například mobilní telefon, PDA, osobní počítač nebo náhlavní souprava. S trochou nadsázky můžeme říci, že mnozí uživatelé by si bez této technologie už nedovedli svůj život ani představit. Jde o technologii, která právě nyní prožívá skvělé časy a také slaví. Modrý zoubek dospěl k desátým narozeninám, přičemž na světě v tuto chvíli existuje více než 1,5 miliardy Bluetooth zařízení. Dle odhadů by se tento počet mohl do konce roku 2010 zdvojnásobit.

Klepněte pro větší obrázek
Bluetooth slaví desáté narozeniny

Organizace Bluetooth SIG (Bluetooth Special Interest Group) přitom před deseti lety začínala jen s pěti členy. Původní pětice ve složení Sony Ericsson, IBM, Toshiba, Intel a Nokia se během deseti let rozrostla na deset tisíc členů. Mezi uživateli je Bluetooth oblíbené třeba také díky Bluejackingu, což můžeme označit jako komunikaci ve formě vizitek nebo obrázků mezi dvěma zařízeními. U nás zatím není Bluejacking příliš rozšířený, ale například v Anglii se z něj stal doslova fenomén.

Témata článku: Příslušenství, Bluetooth, BLU, Narozeniny

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6