Bojkot: T-Mobilu byl odeslán návrh na úpravu podmínek

Následující prohlášení nám dorazilo od autorů projektu tmo.webpark.cz:

Skupina uživatelů sítě T-Mobile ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů České republiky a občanským sdružením Internet pro všechny dokončila a zaslala společnosti RadioMobil a.s., provozující síť T-Mobile, veřejný návrh na úpravy některých podmínek. Návrh vznikl jako reakce na nedávné změny v síti T-Mobile, které mimo jiné ukázaly, v jaké smluvní nejistotě se uživatelé telekomunikačních služeb mohou nacházet. Jeho konečná podoba je výsledkem důkladného rozboru situace a obšírné diskuse mezi uživateli i odborníky v oblastech, kterých se návrh týká.

Materiál se skládá ze dvou částí. V části první předkladatelé navrhují provést úpravy Všeobecných podmínek společnosti RadioMobil a.s. Navrhované změny mají za cíl především lépe vyjádřit zájmy uživatelů sítě T-Mobile a zvýšit rovnoprávnost jejich postavení v rámci smluvního vztahu. Předkladatelé navrhují mimo jiné nové řešení vzájemné komunikace poskytovatele služeb a účastníka například v případech změn Ceníku služeb, změny související s postupy proti zneužití služeb, upřesnění ustanovení o mimořádných zálohách či smluvních pokutách a podobně.

Druhá část veřejného návrhu pojednává o změnách v poskytování integrovaných služeb internetu a mobilní telefonie, to jest o změnách týkajících se SMS brány a portálu t-zones. Uživatelé zde předkládají svou představu řešení zasílání SMS z internetu a přeposílání e-mailových zpráv na mobilní telefon. Ohledně portálu t-zones pak předkladatelé navrhují zejména ošetřit používání služeb tohoto portálu novými Podmínkami používání služby. V tomto bodě se materiál inspiroval mimo jiné podmínkami služby t-zones v jiných národních sítích T-Mobile.

Předkladatelé jsou přesvědčeni, že realizace kroků popsaných v jednotlivých bodech veřejného návrhu by zvýšila komfort uživatelů sítě T-Mobile a vedla by tak i k větší spokojenosti obou smluvních stran. Předkladatelé si jsou vědomi, že předložený materiál se dotýká vícero tematických okruhů nežli těch, které byly již předmětem otevřené polemiky v souvislosti se změnami v síti T-Mobile a jsou samozřejmě připraveni se zástupci společnosti RadioMobil a.s. vést nadále diskusi tak, aby bylo dosaženo oboustranně přijatelného řešení a vzájemné spokojenosti.

Celé znění veřejného návrhu a další informace jsou k dispozici na stránkách http://tmo.webpark.cz/navrh.htm.

Přípravy připomínek dále odhalily místy nevyhovující úpravy stávajícího telekomunikačního zákona. Proto autoři budou usilovat o zohlednění některých námětů v novém zákoně o elektronických komunikacích, který připravuje Ministerstvo informatiky ČR.

Podněty uživatelů ostatních mobilních sítí ukazují, že i v těchto sítích se setkávají s problémy, které by bylo vhodné prostřednictvím úprav všeobecných podmínek řešit. Proto se autoři připravují i na jejich připomínkování. Současně vyzvali i účastníky ostatních mobilních sítí, aby se do této činnosti aktivně zapojili a zasílali již nyní své náměty na úpravy konkrétních ustanovení všeobecných podmínek na e-mailové adresy: eurotel@spotrebitele.cz a oskar@spotrebitele.cz.

Diskuze (65) Další článek: Technologie: jsou sítě CDMA lepší než GSM?

Témata článku: Mobil, Podmínka používání, Celé znění


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10