Bosch X-Spect: Nositelnost, která zjistí odhalí původ skvrny na oblečení i čerstvost ovoce

O neoficiální titul nejzajímavější „nositelností“ na veletrhu IFA se, podle řady novinářů stal bezdrátový analyzér X-Spect od společnosti Bosch. I přesto, že se jedná jen o koncept, u něhož firma přemýšlí, jak s ním dále naložit, již nyní se ukazují poměrně zajímavé a přesné výsledky. A co X-Spect dělá? Jedná se o ruční optický snímač, který skenuje strukturu oblečení, typ skvrn na oděvech i čerstvost ovoce, masa nebo vajec. Získaná data pak sdílí s další elektronikou v domácnosti.

Jaké jsou možnosti optického analyzéru Bosch X-Spect?

Bosch měl X-Spect na svém stánku hned dvakrát. Poprvé jsme jej viděli u pračky a skříní s oblečením. Po přiložení snímače k oblečení jsme se dozvěděli, že je tričko skutečně bavlněné, což se následně přes WI-Fi dozvěděla i blízko stojící pračka. Ta si tak pro daný typ tkaniny předpřipravila prací program, takže to ní jen stačilo tričko vložit, čímž došlo k zahájení praní. X-Spect ale uměl vyhodnotit i skvrny na prádle, např. od nápojů, jídla nebo kosmetiky. 

Druhým, a o poznání zajímavějším využitím, bylo skenování potravin. V současné verzi umí X-Spect rozeznat stav vajec nebo také čerstvost ovoce a masa. Bosch ke snímání využívá optický senzor, který skenuje strukturu materiálů a získaná data zasílá k analýze na vzdálený server. Obratem se pak dozvíte složení materiálů, nebo třeba to, že nektarinka už bude uvnitř nepatrně nahnilá...

 

X-Spect používá k vyhodnocování struktury cloudový algoritmus. Skener tak musí být vždy připojen k Wi-Fi

 

Hodně zajímavý snímač by se mohl uplatit i jako přímá součást smartphonů, ovšem ani Bosch zatím netuší, jak tento zajímavý koncept dále využije.

Diskuze (2) Další článek: Smráká se nad nadstavbami? Proč byste měli chtít čistý Android?

Témata článku: Ostatní, Příslušenství, Koncepty, Nositelnosti, Wi-Fi, Chytré věci, Chytrá domácnost, Ovoce, Snímač, Skvrna, Algoritmus, Vzdálený server, Optický senzor, Neoficiální titul, Zajímavý koncept, Pračka, Struktura, Získané data, Oblečení, Čerstvost, Současná verze, Bosch, Zajímavé využití

Určitě si přečtěte