Brno ruší druhý tendr na SMS jízdenky. Přesto se dočkáme ještě letos

Brno ruší druhý tendr na SMS jízdenky. Přesto se dočkáme ještě letos

V republice druhý největší tendr na SMS jízdenky podle informací E15.cz Dopravní podnik města Brna (DPMB) kvůli nesplněným požadavkům opět zrušil. Kvůli nabízené ceně neuspěla ani společnost Erika, která službu provozuje už v sedmi městech ČR. Soutěž se bude opakovat, v pořadí už po třetí. Šanci mají staronoví uchazeči i případní noví zájemci. Přihlásit se mohou do 7. října.

V podruhé vypsaném podlimitním řízení brněnského podniku zůstali ze tří zájemců dva uchazeči, protože třetí, společnost Airtoy, nedodala potřebné doklady. Z „finalistů“ pak společnost Materna Communication požadované osvědčení o registraci k platebnímu styku u ČNB dodala až po termínu pro podání nabídek, čili nesplnila kvalifikační kritérium v době podání nabídky, i když v současné době již osvědčení má.

Klepněte pro větší obrázek 

Zbývající společnost Erika zase nesplňovala představy brněnského dopravního podniku, její nabídka byla příliš drahá. Připomeňme, že předpokládaná hodnota zakázky, jak server E15.cz již informoval, podle kritérií podniku byla 8,5 milionu korun bez DPH za dva roky, v přepočtu 4,25 milionu za rok.

„V pondělí 23. září jsme zahájili nové výběrové řízení prakticky ve shodně nastavených podmínkách. Výzvu jsme již rozeslali uchazečům, kteří podali v minulém řízení nabídku, informaci jsme zveřejnili i na webových stránkách DPMB. Může se tedy přihlásit i nový zájemce,“ řekla E15.cz mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Do mobilů ještě letos

I přes tyto komplikace Brňané podle mluvčí DPMB věšet hlavy zcela nemusí. „Nové řízení by mohlo být vyhodnoceno v polovině října a možná od počátku prosince by se naši cestující mohli dočkat SMS jízdenky,“ vypočítala Hailichová.

Výběrová řízení na SMS jízdenku se v Brně táhnou již více než rok a půl. Do zcela původního tendru vstoupil antimonopolní úřad, nakonec ho Brno samo zrušilo. Každopádně platí, že nyní by měl DPMB službu pořídit levněji. Hodnotu zakázky za čtyři roky trvání smlouvy v původním výběrovém řízení totiž podnik tehdy stanovil na 25 milionů korun, v přepočtu na 6,25 milionu korun ročně.

SMS jízdenky si v Česku můžete v současnosti koupit v devíti městech – Praze (službu provozuje společnost Erika), Ústí nad Labem (Erika), Liberci (spolupracují Direct Pay a Erika), Karlových Varech (Materna), Plzni (Erika), Českých Budějovicích (Erika), Hradci Králové (Materna), Olomouci (Erika) a Ostravě (Erika).

Diskuze (13) Další článek: Týden mobilně 200: už čtyři roky s vámi!

Témata článku: Ostatní, SMS, Kritérium, Brňané, Nový zájemce, Druh, Let, Brno


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47