Brno ruší druhý tendr na SMS jízdenky. Přesto se dočkáme ještě letos

Brno ruší druhý tendr na SMS jízdenky. Přesto se dočkáme ještě letos

V republice druhý největší tendr na SMS jízdenky podle informací E15.cz Dopravní podnik města Brna (DPMB) kvůli nesplněným požadavkům opět zrušil. Kvůli nabízené ceně neuspěla ani společnost Erika, která službu provozuje už v sedmi městech ČR. Soutěž se bude opakovat, v pořadí už po třetí. Šanci mají staronoví uchazeči i případní noví zájemci. Přihlásit se mohou do 7. října.

V podruhé vypsaném podlimitním řízení brněnského podniku zůstali ze tří zájemců dva uchazeči, protože třetí, společnost Airtoy, nedodala potřebné doklady. Z „finalistů“ pak společnost Materna Communication požadované osvědčení o registraci k platebnímu styku u ČNB dodala až po termínu pro podání nabídek, čili nesplnila kvalifikační kritérium v době podání nabídky, i když v současné době již osvědčení má.

Klepněte pro větší obrázek 

Zbývající společnost Erika zase nesplňovala představy brněnského dopravního podniku, její nabídka byla příliš drahá. Připomeňme, že předpokládaná hodnota zakázky, jak server E15.cz již informoval, podle kritérií podniku byla 8,5 milionu korun bez DPH za dva roky, v přepočtu 4,25 milionu za rok.

„V pondělí 23. září jsme zahájili nové výběrové řízení prakticky ve shodně nastavených podmínkách. Výzvu jsme již rozeslali uchazečům, kteří podali v minulém řízení nabídku, informaci jsme zveřejnili i na webových stránkách DPMB. Může se tedy přihlásit i nový zájemce,“ řekla E15.cz mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Do mobilů ještě letos

I přes tyto komplikace Brňané podle mluvčí DPMB věšet hlavy zcela nemusí. „Nové řízení by mohlo být vyhodnoceno v polovině října a možná od počátku prosince by se naši cestující mohli dočkat SMS jízdenky,“ vypočítala Hailichová.

Výběrová řízení na SMS jízdenku se v Brně táhnou již více než rok a půl. Do zcela původního tendru vstoupil antimonopolní úřad, nakonec ho Brno samo zrušilo. Každopádně platí, že nyní by měl DPMB službu pořídit levněji. Hodnotu zakázky za čtyři roky trvání smlouvy v původním výběrovém řízení totiž podnik tehdy stanovil na 25 milionů korun, v přepočtu na 6,25 milionu korun ročně.

SMS jízdenky si v Česku můžete v současnosti koupit v devíti městech – Praze (službu provozuje společnost Erika), Ústí nad Labem (Erika), Liberci (spolupracují Direct Pay a Erika), Karlových Varech (Materna), Plzni (Erika), Českých Budějovicích (Erika), Hradci Králové (Materna), Olomouci (Erika) a Ostravě (Erika).

Témata článku: Ostatní, SMS

13 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Arvo 29. 9. 2013 9:28:39
    DPMB je městská firma. Primárně tedy slouží k přesunu peněz z města přes...
  • kubas789 28. 9. 2013 20:10:55
    Materna poskytuje sms v ostravě od 1.10 se mění podmínky dpo
  • Honzajs242 28. 9. 2013 15:59:05
    Chyběj vám ve výčtu Pardubice.
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení