Bude chystané BlackBerry A10 záchranou kanadských ostružin?

BlackBerry má momentálně v portfoliu trojici modelů s BB 10 OS. K modelům Z10, Q10 a Q5 by brzo mělo přibýt vlajkové BlackBerry A10. Na co se můžeme těšit?
Bude chystané BlackBerry A10 záchranou kanadských ostružin?

BlackBerry se nenachází ve zrovna dobré pozici, co se penetrace trhu s mobilními telefony týče. Aktuálně portfolio společnosti obsahuje jen trojici modelů: celodotykové BlackBerry Z10, pisálkovskou Q10 a její levnější sestru Q5. Zmíněnou trojici by brzy měl obohatit nový model, dokonce vlajková loď – BlackBerry A10. Kromě údajných fotografií se na světlo světa podívala i v podstatě kompletní hardwarová výbava.

Klepněte pro větší obrázek 
Uniklé BlackBerry A10 s kompletním výčtem specifikací. Realita, nebo podařený podvrh?
(obr.: CrackBerry forums)

S modelem A10 očividně i BlackBerry míří do rodinky 5" telefonů, i když pouze s HD rozlišením. O chod systému by se měl starat „pouze” dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz spolu s 2 GB operační paměti a blíže nespecifikovanou čtyřjádrovou GPU, což, jak víme, pro plynulý chod systému bohatě dostačuje. Dvojice fotoaparátů by měla mít rozlišení 8 Mpx a 2 Mpx, vnitřní paměť 16 GB půjde rozšířit paměťovými microSD kartami. Novince nechybí standardní výbava čidly a senzory spolu se zajímavým výškoměrem, přítomno je i NFC, microHDMI konektor či podpora LTE sítí. Potěší baterie s kapacitou 2800 mAh, která by měla dodat dostatek energie neustále běžícím aplikacím v nové verzi operačního systému BlackBerry OS 10.2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na čínské sociální síti Weibo se objevilo srovnání BlackBerry Z10 a zadního krytu chystaného BlackBerry A10. Zajímavá je přítomnost loga amerického operátora AT&T. Bude se jednat pouze o exkluzivní zařízení pro americký kontinent? A mimochodem, v zadním krytu není vidět obvod NFC antény, která by ale měla být přítomna...

Spekulovaná hardwarová výbava BlackBerry A10:

  • dvoujádrový procesor Qualcomm MSM8960 Pro, takt 1,7 GHz
  • 2 GB RAM, čtyřjádrová GPU, vnitřní paměť 16 GB + microSD až 64 GB
  • 5" displej s rozlišením 720 × 1280 bodů, pravděpodobně OLED, jemnost 295 PPI
  • rozměry 140 × 72 × 9,4 mm
  • LTE, NFC, microHDMI, DLNA, Wi-Fi a/b/g/n
  • 8 Mpx hlavní fotoaparát s LED diodou, 2 Mpx přední kamerka
  • senzory jasu, přiblížení, akcelerometr, gyroskop, magnetometr, altimetr (výškoměr)
  • baterie s kapacitou 2800 mAh
  • operační systém BB OS 10.2
Diskuze (20) Další článek: Samsung příští týden uvede vylepšené osmijádro Exynos 5 Octa

Témata článku: Blackberry, Smartphony, Blackberry Z10, Standardní výbava, Black, Exkluzivní zařízení, Americký kontinent

Určitě si přečtěte