Bude se iPhone vyrábět v Kutné Hoře?

V uplynulých dnech médii proběhla vcelku nenápadná zpráva o návštěvě Terryho Goua v České republice. Je to Tchajwanský miliardář, zakladatel a dnes třetinový vlastník firmy Foxconn. Tento celosvětový gigant vyrábí nejrůznější produkty pro velká jména elektronického průmyslu. Jako příklad mohu uvést Sony, HP, Motorolu, další světoznámé značky a konečně padne i jméno, ke kterému od začátku směřuji: Apple. Pro nakousnuté jablíčko vyrábí Foxconn svérázné iMacy, a to (mimo jiné) dokonce u nás v Pardubicích.

Vraťme se ale k návštěvě. Terry Gou se setkal s premiérem Mirkem Topolánkem a společnými silami zasadili strom v kutnohorské průmyslové zóně na Rovinách. Tímto symbolickým aktem byla zahájena výstavba nového závodu Foxconnu pro 5 000 zaměstnanců a konečně se dostáváme k informaci z titulku bleskovky. Deník Dnes odkazuje na své „dobře informované zdroje“ a uvádí, že „by se u nás mohl vyrábět“ také iPhone. Tuto poněkud neurčitou informaci jsme přinesli už v červenci, s novým vývojem událostí však získává na pravděpodobnosti. Česká republika se totiž stane hlavní základnou Foxconnu v Evropě.

Diskuze (20) | Nokia 2760: véčko do každé kapsy (test)

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70