Budoucnost v praxi: Robot LG naviguje na letišti a konverzuje s cestujícími

Budoucnost v praxi: Robot LG naviguje na letišti a konverzuje s cestujícími

LG v průběhu roku představilo několik robotů, kteří buď už svoji práci vykonávají a nebo se v blízké budoucnosti mají stát pomocníky v domácnosti a ve veřejných prostorách. Na veletrhu IFA jsme se mohli potkat se dvěma roboty, kteří jsou určeni do odletových hal velkých letišť.

Klepněte pro větší obrázek

LG Airport Guide Robot je určen do letištních odbavovacích hal. Na sobě má umístěnou obrazovku a pomáhá cestujícím s orientací na letišti nebo s navigací na příslušnou odletovou bránu. Hlasový asistent komunikuje vedle korejštiny také v angličtině, čínštině a japonštině. Cestujícímu stačí nechat naskenovat palubní vstupenku a okamžitě se dozví všechny potřebné informace stejně jako doporučení na využití dalších služeb na letišti.

Klepněte pro větší obrázek

Na veletrhu byl vystaven také LG Airport Cleaning Robot. Už z názvu je jasné, že tento robot má na starosti čistotu a pořádek na letištích nebo v jiných veřejných prostorách. LG zde vychází ze zkušeností s robotickými vysavači. Kapacita odpadního zásobníku robota i jeho sací výkon je samozřejmě vyšší než u domácího Hom-bota. Zvládne uklidit mnoho typů povrchů od dlaždic, přes umělé podlahy až po koberce s nízkým vlasem. Díky kameře a několika senzorům se dokáže zorientovat v prostoru, předvídat pohyb a vyhnout se překážkám.

Váš názor Další článek: Samsung v Jižní Koreji vyprodal Galaxy Note FE. Další kusy již na trh nedodá

Témata článku: IFA, Umělá inteligence, Hlasový asistent, AI, Roboti, Palubní vstupenka, Veřejný prostor, Airport, Veletrh, Guide Robot, Letiště, Prostora, Nízký vlas, Let, Robotický vysavač, Budoucnost, Potřebná informace, Blízká budoucnost, Airport Guide Robot, Airport Cleaning Robot, Robot LG

Určitě si přečtěte