Bulvár: sražen vlakem při psaní smsky

Americký zpravodajský server KWTX.com zveřejnil zprávu o osmnáctiletém mladíkovi, který byl vážně zraněn při psaní textové zprávy. Samotné psaní mu nebylo až tak na škodu, ale přílišné soustředění na vyťukávání jednotlivých písmen jej zbavilo pozornosti a při přecházení železniční trati si nevšiml, že se blíží vlak. Plně zabrán do psaní neodhadl situaci a před vlakem nestačil uskočit.

Nešťastný pisatel zprávy nehodu kupodivu přežil, je ale těžce zraněn. Vlak jej naštěstí nerozdrtil na kolejích, ale odhodil. Mladík po patnácti metrech letu přistál mimo kolejiště. Událost se přihodila v blízkosti nádraží předměstí města Cincinnati a zraněný se léčí v tamní nemocnici.

Je to obyčejná bulvární zpráva, na což upozorňuji již v titulku, ale poslouží k zamyšlení. Psaní textové zprávy na mobilním telefonu vyžaduje mnoho pozornosti. Při psaní textovky během chůze zpravidla přestanete vnímat vjemy okolí a ke kolizi není daleko. Nemusí jít rovnou o srážku s vlakem, ale třeba jen s jiným člověkem na ulici. Naprostý hazard je pak psaní textové zprávy při řízení automobilu. Někdy je zkrátka lepší zavolat, koukat při komunikaci kolem sebe a ne na displej mobilu.

Zdroj: KWTX

Diskuze (16) | Nokia a Microsoft si plácli, v telefonech budou služby Windows Live

Témata článku: Bulvár, Psaní, Vlak

Určitě si přečtěte

A co na to bulvár? Autonomní auto od Googlu zavinilo první nehodu

A co na to bulvár? Autonomní auto od Googlu zavinilo první nehodu

Svět má za sebou první havárii, kterou patrně způsobilo autonomní auto od Googlu. Případ ještě není uzavřený, zatím tedy můžeme říct, že i pro jezdícího robota platí presumpce neviny. Pokud se vina prokáže, půjde o první nehodu takového druhu. Po Kalifornii se pohybuje více než dvacet testovacích vozů a už se dostaly do více než deseti kolizí – vždy však nezaviněně.

1.  3.  2016 | Kůžel Filip | 21

Bulvár: ostrý Razr přeřízl Mercedes

Bulvár: ostrý Razr přeřízl Mercedes

1.  10.  2007 | Polesný David | 16

Troška bulváru: CeBIT 2001 pohledem šéfredaktora

Troška bulváru: CeBIT 2001 pohledem šéfredaktora

Novinky CeBITu 2001 jsme vám už představili. Nemohl jsem si ale odpustit komentář naší cesty a návštěvy výstaviště. Chcete se dozvědět, jak vypadala naše křížová výprava na CeBIT? Odpočinkové čtení na začátek týdne.

27.  3.  2001 | Broža Petr | 7