Calypso C1250i: zvládne GSM i telefonování přes internet najednou

Společnosti Calypso Wireless Inc. a Sleipner SA oznámily úspěšné ukončení testování véčkového smartphonu vlastní výroby, který nese označení C1250i. Tento telefon dokáže plynule přepínat mezi buňkami GSM sítě a bezdrátovou sítí WLAN.

V informačních materiálech firmy se to jen hemží „trojoznačením“ W-iFi–GSM–GPRS. Pokud máte zřízený účet u některého z poskytovatelů, budete moci díky Wi-Fi připojení v místních bezdrátových sítích telefonovat levněji přes VoIP.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Calypso C1250i

V celé kráse řešení je ale velký háček. Jak telefon, tak místní síť musí podporovat systém ASNAP, který společnost Sleipner vyvinula a nechala si patentovat. Na telefon C1250i od CalypsoWireless je údajně evidována řada a obě firmy hlásají do světa, že ASNAP otevírá nové příležitosti synergickým společnostem působícím v oblasti bezdrátových sítí.

Ukáže až čas, jak budou uživatelé ochotni přijímat nový standard ASNAP a jestli se operátorům neznelíbí možnost VoIP telefonování. Takový nadnárodní mobilní operátor Vodafone (do jehož skupiny patří i náš Oskar) plánuje, že od poloviny roku 2007 bude hovory přicházející z internetové sítě blokovat. Jsou ale vidět i opačné tendence. Vedení Skypu, nejznámější služby pro tento typ volání, nedávno uzavřelo kontrakt s německým mobilním operátorem E-Plus na poskytování telefonních služeb prostřednictvím internetu.

Váš názor Další článek: Rychločtení textu na displeji telefonu

Témata článku: GSM, Telefonování, Internet, Telefon


Určitě si přečtěte