Casio canU 502S: nezničitelný Japonec

Japonský producent elektroniky Casio je v našich končinách výrazněji proslulý spíše hodinkami a dětskými elektrickými piánky. Pro některé může být proto překvapením, že se tento výrobce angažuje i v oblastni mobilních telefonů. A ne telefonů ledajakých, jak si ukážeme na jeho nejnovějším modelu honosícím se označením canU 502S.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Casio canU 502S na tapetách z domovských stránek telefonu

Na první pohled vypadá jako obyčejné véčko, byť originální svým vzhledem. Má ovšem vlastnosti, za něž by většina mobilistů byla ochotna platit zlatem; těmi jsou vodotěsnost a nárazuvzdornost. Schválně kolika z vás, či vašich známých se někdy podařilo utopit svého mobilního miláčka?

Casio není žádný střízlíček, o tom vás přesvědčí jeho míry (103 × 52 × 29 mm) i hmotnost (105 g). Přístroj disponuje dvěma displeji - vnějším černobílým a vnitřním plně barevným s QVGA rozlišením 240 × 320 pixelů, který rozpozná přes 262 tisíc barev. Kromě zoceleného těla má Casio i vynikající paměť, takže v něm uchováte až 128 MB dat. Velká paměť je ovšem více než žádoucí vzhledem k faktu, že paměťové karty telefon nepodporuje. Oko jeho fotoaparátu vidí v rozlišení 2 megapixelů, ovšem automatické zaostřování už mu bohužel nic neříká. Casio zvládá i hudbu ve formátu MP3, avšak vzhledem k nerozšířitelné paměti váš standardní přehrávač nahradí jen těžko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
canU 502S přežije test ohněm (vodou)

Za extra odolné véčko zaplatíte přibližně 450 Euro a můžete si vybrat, zda ho chcete v zeleném, červeném, nebo černém provedení. Nicméně pozor (a zde možná některé mobilní uživatele, jimž japonský fešák padl do oka) - telefon dovede pracovat pouze v síti CDMA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (2) Další článek: Microsoft DeepFish: nový internetový prohlížeč pro Windows Mobile (video)

Témata článku: Velká paměť, Japonec

Určitě si přečtěte