Caterpillar představil nový odolný mobil CAT B100 [CES]

Caterpillar představil nový odolný mobil CAT B100 [CES]

Po roční pauze uvede společnost Caterpillar pod značkou CAT B100 na trh další odolný mobil. Tentokrát nepůjde o smartphone, ale běžný telefon s uzavřeným prostředím. Novinka tak naváže na dva roky starý model CAT B25. Vydrží drsné zacházení a můžete ji ponořit skoro až do dvoumetrové hloubky.

Mobil s rozšířenou certifikací IP67, konstruovaný do terénu, obsahuje kovové části a odolný rám z tvrzeného plastu. Díky dobrému utěsnění vnitřností přežije teplotní rozpětí -25 až +55 stupňů Celsia. Hmotnost obrněného zařízení dosahuje přijatelných 136 g, rozměry činí 123 × 56 × 17,5 mm.

Klepněte pro větší obrázek

Výbava telefonu odpovídá kategorii „hloupých“ telefonů: nedotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2,2 palce, 3Mpx fotoaparát a maximálně 128 MB vnitřní uživatelské paměti, kterou lze naštěstí rozšířit kartami microSD. Výrobce uvádí použitý čipset MediaTek 6276W, díky kterému telefon podporuje sítě 3G (ovšem bez datové nadstavby HSPA).

Ve výbavě dále nechybí Bluetooth 2.0, GPS modul, FM rádio a 3,5mm jack na sluchátka. O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 1 150 mAh. Telefon s ním papírově vydrží 10 hodin hovoru nebo 23 dní v pohotovosti. CAT B100 je určen i pro evropský trh, prodávat se začne ještě během aktuálního čtvrtletí. Cenu výrobce zatím neupřesnil, bude se ale nejspíš pohybovat podobně jako u předchůdce B25 okolo hranice tří tisíc korun.

Diskuze (13) Další článek: Huawei Ascend Mate 2 4G: vyšší výkon, lepší foťák a LTE

Témata článku: CAT, CES, CAT B100, CAT B25, Caterpillar, Odolný mobil, Drsné zacházení, Mobil

Určitě si přečtěte