CECT V300: na ruby převrácené čínské véčko

CECT V300: na ruby převrácené čínské véčko

Čína je známým rejdištěm plagiátorů a tamní „konstruktéři“ se neštítí prakticky ničeho. Při bezcílném brouzdání vodami internetu jsem narazil na stránky značky CECT, která v minulosti odkoupila skomírající mobilní divizi značky Philips.

Ve velmi obsáhlém seznamu výrobků narazíte na napodobeniny téměř všech myslitelných značek: Nokia, Motorola, Sony Ericsson, dokonce i Treo, Mio a další. Zaujaly mne však dva modely, které mi nepřipomínají absolutně nic z toho, co jsem dosud viděl.

Kompaktní véčka V190 a V300 mají zcela originální konstrukci. Vrchní výklopná část je spíše flipem, zevnitř na ní nenajdeme displej, ale pouze úzký průhled. Zato z vnější strany flipu vidíme numerickou klávesnici. Ta je oproti všem našim zvyklostem umístěna nad funkčními klávesami. Klávesnice se tedy dá používat pouze při zavřeném telefonu, kdy je v provozu jen malá část displeje viditelná průhledem. Po otevření přichází na řadu celá plocha displeje a dotykové pero. Snad tento neobratný popis vysvětlí pohled na následující fotografie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
CECT V190 a V300

Stránka rozhodně stojí za hlubší prozkoumání a pokud se mi povede z obrázkového písma vyčíst dostatek údajů, dočkáte se článku s velmi exotickým obsahem.

Témata článku: Véčko

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Freetel Musashi: exotické véčko s Androidem [MWC]

Na MWC jsme vyzkoušeli androidí véčko Freetel Musashi. Japonci znovu předvedli jakých zběsilostí jsou schopni a telefon osadili rovnou se dvěma 4" displeji.

4.  3.  2016 | Miksa Martin | 4

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

Alcatel One Touch 536: véčko pro seniory

28.  3.  2013 | Láska Jan | 12