Černý puntík: za volání zdarma zaplatíte, když Oskar bude chtít

V nedávné bleskovce o podivné reklamní textovce Eurotelu jsme důrazně upozorňovali, abyste u služeb operátorů věnovali velkou pozornost podmínkám psaným obvykle nečitelným písmem a složitým právním jazykem. Že se tato snaha vyplatí, ukazuje i dnešní příklad s Oskar Vodafonem. Čtenář nás upozornil na velmi zvláštní pravidla víkendového volání zdarma s vánoční Superoskartou.

Každý, kdo si Oskartu Super pořídí a aktivuje do konce roku, může čtyři následující víkendy volat ve vlastní síti zcela zdarma. Když si ale přečtete podrobná pravidla, zjistíte, že když na to přijde, Oskar vám volání zdarma klidně zpoplatní:

Zjistí-li Oskar, že ze strany zákazníka došlo ke zjevnému zneužití víkendového volání zdarma anebo bude-li mít jednoznačné důvodné podezření o jeho zneužití, vyhrazuje si právo zpoplatnit víkendové hovory, které měly být zdarma, a to sazbou dle aktuálního ceníku. Zneužitím se rozumí zejména realizace volání v rozporu s platnými právními předpisy a Všeobecnými podmínkami Oskara anebo umožnění volání třetí osobě za úplatu anebo k obchodním účelům v míře, která velmi výrazně překračuje běžnou spotřebu dosahovanou průměrným zákazníkem při užití této nabídky.

Pozornost věnujte zejména poslední větě. Jak má zákazník vědět, co je to běžná spotřeba? Je to hodina volání o víkendu – nebo dvě hodiny, šest hodin? A jak je přesně definován obchodní účel? Podmínky musí být jasné a Oskar je přitom postavil tak, že může kdykoli rozhodnout tak, jak se mu zamane.

Proč by vlastně zákazník neměl volat třeba celý den, když mu to operátor všude slibuje? Na webu www.neomezenevolani.cz vidím jednoznačné výroky:

  • Neomezené víkendové volání
  • Užijte si o víkendech volání bez placení
  • Díky naší nabídce můžete volat až 8 týdnů každou sobotu a neděli do Oskara úplně zadarmo

Nikde nenajdete hvězdičku s upozorněním na omezení. Jedna informace tak doslova popírá druhou: Oskar hlasitě křičí, že volání jsou neomezená, a malým písmem přitom tvrdí opak. Za to si nezaslouží nic jiného než černý puntík.

(Kdyby vám operátor neomezená víkendová volání s Oskartou Super zpoplatnil, budeme rádi, když nám o tom řeknete. Určitě bychom to nenechali jen tak zapadnout.)

Diskuze (82) Další článek: Route 66 Mobile 7: nová navigace pro Symbian S60

Témata článku: Zdarma, Oskar, Volání

Určitě si přečtěte