Čerpací stanice Shell v Česku jsou první na světě, kde zaplatíte mobilem i za myčku

Čerpací stanice Shell už téměř rok poskytují možnost platit za natankované palivo prostřednictvím smartphonu a aplikace MasterPass bez nutnosti chodit na pokladnu. Nyní se na vybraných devíti stanicích Shell v Česku k této službě přidává i platba mobilem za myčku. V tomto směru jsme prý u žluto-červené sítě čerpacích stanic dokonce první na světě.

Princip fungování je stejný jako u stojanů s palivem – smartphone určí podle polohy konkrétní stanici Shell, v aplikaci MasterPass se pomocí fotoaparátu v mobilu nasnímá QR kód vylepený u mycí linky a zvolí mycí program. Následně proběhne platba přes peněženku MasterPass pomocí přiřazené karty a do aplikace okamžitě dorazí kód, který stačí zadat u vjezdu do mycí linky.

V tomto případě řidič doslova nemusí opustit svůj automobil. Při tankování má řidič takový komfort, pouze pokud je na čerpací stanici přítomna obsluha u stojanu. Platba za mycí linku digitální peněženkou MasterPass je v tuto chvíli dostupná celkem na 9 čerpacích stanicích Shell v České republice: Brno (Olomoucká ul.), Jablonec nad Nisou (Nákladní ul.), Liberec (Košická ul.), Plzeň (Karlovarská a Přemyslova ul.), Praha (Bohdalecká, Průmyslová a Výstavní ul.), Sušice (Hradecká ul.).

Jak funguje mobilní platba za palivo u tankovacích stojanů Shell:

Témata článku: Mobilní aplikace, Platba mobilem, Mobilní platby, MasterCard, QR kód, QR, Stanice, Shell, Plzeň, Platba, Sušice, Myčka, Jablonec nad Nisou, Stojan, Praha, Liberec, Mobil, Česká republika, Přemysl, MasterPass, Brno, Mobilní platba, Čerpací stanice

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jirka1or 8. 9. 2017 18:17:03
    Čerpací stanice Shell v Česku jsou první na světě, kde zaplatíte mobilem i...
  • Janke 8. 9. 2017 14:13:25
    Bezkontaktní platební karta nestačí?
  • Jan Smetana 8. 9. 2017 10:25:50
    Bohužel to tak je. V době NFC, AndroidPay, SamsungPay.. si v ČR pořád...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení