Čerstvé lahůdky od Apple

Apple včera na veletrhu Macworld představil řadu nových produktů. Mobilního telefonu jsme se zatím nedočkali, Steve Jobs mluvil jen o spolupráci s Motorolou a nějaký mobil prý ukázal z dálky. Přesto se objevily dva produkty, které by se vám mohly líbit; a to přesto, že se nejedná o mobilní telefony a v jednom případě ani o mobilní zařízení.

Začnu rovnou jím. Je to Mac mini – počítač v krabičce o rozměrech 16,5 × 16,5 × 5 cm. S takovými rozměry si myslím zmínku na MobilManii zaslouží. Nejde o nadupaný stroj pro výpočetně náročné operace, je to obyčejný multimediální počítač „na doma“. Nižší verze za 499 dolarů používá procesor PowerPC G4 na 1,25 GHz a má pevný disk o kapacitě 40 GB. Vyšší verze stojí 599 dolarů, nabídne procesor s frekvencí 1,42 GHz a disk 80 GB. Monitor, displej, klávesnici a myš si musíte dokoupit zvlášť. Ale přesto – počítač Apple za 12 500 Kč se jen tak nevidí.

Další informace: stránka Apple o Mac mini

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhá novinka je o něco mobilnější. Je to nová verze MP3 přehrávače iPod nazvaná Shuffle. Nemá pevný disk a paměť o kapacitě 512 MB nebo 1 GB je typu flash. Přehrávač se přes port USB (tentokrát už ne FireWire) připojí k počítači a z iTunes do něj nahrnete skladby. Protože paměť iPodu Shuffle není nijak závratná a navíc chybí displej, Apple vyzdvihuje funkci iTunes, která připraví náhodný výběr písniček: „Nikdy nebudete vědět, co bude hrát za minutu.“ Do přehrávače ale samozřejmě můžete nahrát i připravený playlist. Cena: 99 nebo 149 dolarů podle kapacity.

Další informace: stránka Apple o iPodu Shuffle

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak se vám obě novinky líbí?

Témata článku: Apple