Červnové Mobility: telefonování v Japonsku

V aktuální čísle časopisu Mobility najdete mimo jiné velmi zajímavý článek o telefonování a mobilech, se kterými se můžete setkat v Japonsku. Ukázku z článku vám nyní přinášíme, zbytek se dočtete v Mobilitách 6/08.

Klepněte pro větší obrázek 


Pokud se někdo domníval, že v Japonsku budou uživatelé preferovat co nejmenší a nejmodernější mobilní telefony, je na ohromném omylu. V podstatě platí to, že čím větší displej, tím lepší. Zhruba z 90% potkáte Japonce (bez rozdílu věku) se sklapovacím véčkem se skutečně ohromným displejem.

Zajímala jsem se o to, proč tomu tak je a je zjištění je skutečně prosté: vzhledem k tomu, že Japonci na rozdíl od nás využívají telefon jako multimédium na cokoli, zejména pak na čtení a psaní mailů, displej větších rozměrů, kde si můžete prohlédnout přílohu, ať se jedná o Youtube video nebo fotku z výletu na Fujisan, větší displej se ukazuje jako ideální.

V Japonsku je život a s ním spojená spotřeba čehokoli tak rychlé, že překvapivě ceny těchto produktů tam nejsou na takové výši, jak bychom se mohli domnívat. Japonci jsou zvyklí na nejnovější trendy a novinky ve všech oblastech, přičemž elektronika je s módou a oblečením na prvních pozicích.

Je to v podstatě trochu smutná bilance, protože tato masivní konzumace jen napomáhá rychlé spotřebě všeho možného. To, co je jen trochu zastaralé, je odloženo a vyměněno za nové. Z tohoto důvodu výrobci spotřebního zboží stanoví ceny v takové výši, aby rychle zmizelo z pultů a bylo nahrazeno novými modely, které už několik měsíců dopředu vyčkávají v záloze. Japonci jsou také schopni bleskurychle následovat popkulturní vlny a styly a velmi rychle je začleňují do výroby svých produktů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Mezi nejoblíbenější japonské značky mobilních telefonů patří samozřejmě Sony, Panasonic a Fujitsu. Sharp nedávno přišel na trh s novým modelem Aquos. S jeho displejem si skutečně vyhrajete.
Klepněte pro větší obrázek 
Kromě nejoblíbenějších a nejrozšířenějších véček často můžete u Japonců vidět smartphone, jako je např. tento model SoftBank 922SH.

 

Diskuze (4) Další článek: Jak vypadá Garmin Colorado po čtyřech měsících používání

Témata článku: Telefon, Zajímavý článek, Telefonování, Mobil

Určitě si přečtěte