CES: elegantní Nokia 3555 classic

Návštěvníci veletrhu CES mohli na stánku Nokie zahlédnout dosud nepředstavený véčkový model s označením Nokia 3555 classic. První informace o tomto přístroji unikly na počátku léta, nyní tedy již opravdu existuje. Telefon je tvarově stejný s Nokií 6555, jejíž test jsme právě dnes vydali. Novinka má ale jiné displeje. Pochlubí se vnějším OLED informačním displejem s modrým písmem, vnitřní displej dosáhl na rozlišení 128 × 160 bodů. Funkční výbava nijak zázračná není, ale tady půjde zejména o poměr výkon/cena. Nezapomnělo se ovšem na 2Mpx fotoaparát, 2,5mm jack, slot pro karty microSD a bezdrátovou technologii Bluetooth s profilem A2DP.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  
Vnější a vnitřní displeje kvalitou neohromí
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
V zavřeném stavu véčko vypadá přitažlivě, horší je to po otevření

Zavřené véčko nevypadá špatně, po otevření to tak slavné není, kolem klávesnice i displeje je spousta nudného prázdného plastu a brada u spodní hrany nepůsobí příliš poutavě. Představitelé Nokie zatím nesdělili termín uvedení modelu 3555 classic do prodeje, zatím je jasné, že budou existovat dva modely - pro sítě WCDMA 850/1 900 MHz a WCDMA 1 700 MHz.

Témata článku: Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50