České Radiokomunikace putují do rukou protinožců

České Radiokomunikace putují do rukou protinožců

České radiokomunikace (ČRa) budou mít nového majitele, po loňském odkoupení části radiokomunikací T-Mobilem převezmou zbytek společnosti v hodnotě 574 milionů euro (téměř 14,4 miliard korun) Australané. Vlastník Českých radiokomunikací, konsorcium investorů Falcon Group, oznámilo prodej včera, novým nabyvatelem bude pro změnu konsorcium fondů vedené australskou bankovní skupinou Macquarie. Jen pro úplnost, Falcon Group není konečný majitel ČRa, ze 75 % je ovládán investiční společností Mid Europa Partners.

Jsme rádi, že jsme ČRa prodali za těchto podmínek. Od naší počáteční investice v roce 2006 zvýšila společnost ziskovost a navrátila se ke svým stěžejním aktivitám, přičemž významně investovala do rozvoje infrastruktury pro digitální televizní vysílání,“ řekl k prodeji Craig Butcher za Mid Europa Partners.

Jane Hannah, šéfka ČRa okomentovala prodej následovně: „Mid Europa byl vždy spolehlivý a zodpovědný majitel klíčové infrastruktury a podpůrný partner pro vedení společnosti. Jsme jim vděčni za jejich odhodlání k naplňování strategie pro digitální vysílání a těšíme se na další fáze implementace strategie pod vlastnictvím konsorcia Macquarie.

Transakce podléhá obvyklé proceduře schvalování státnímimi orgány včetně antimonopolního úřadu.

Témata článku: Operátoři

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Česká Telefonie 8. 12. 2010 18:32:54
    Česká Telefonie | Vážení návštěvníci, sami to vidíte TELE2, Karneval jde o...
  • Michal Tomášek 7. 12. 2010 17:37:01
    tak to jsem se zasmál :D :D :D jediný rozkrádání bylo právě u...
  • legnaw 7. 12. 2010 14:42:41
    euro ~ eura ~ eurech ~ eurem ~ euru ~ eurům ~ eury stredni rod, vzor...

komerční sdělení

Komerční sdělení