Český Telecom varuje před podvodným voláním

Český Telecom právě vydal tiskovou zprávu, která varuje před podvodnými telefonáty, které slibují možnost výhry. O této hrozbě jsme již krátce psali v ranní bleskovce.

Tisková zpráva

Český Telecom varuje zákazníky před novou formou pravděpodobně podvodných hlasových volání, která se objevila v průběhu tohoto víkendu. Velké množství náhodně vybraných telefonní čísel v České republice obvolávají automatické hlásky ze zahraničí. Volanému je v českém jazyce slíbena vysoká finanční výhra. Volajícího v některých případech nebylo možno identifikovat na displeji telefonního přístroje (skryté volání).

Příjemcům hovorů hláska sděluje, že o výhru se mají přihlásit na telefonním čísle 906 709 943 nebo 906 709 941. Jedná se linky se zvýšenou tarifikací (70 Kč za minutu hovoru) v České republice, které byly přiděleny společnosti Aliatel. Hláska na těchto číslech navíc nepravdivě informuje, že cena za 5 minut hovoru je maximálně 70 Kč.

Český Telecom již podnikl řadu kroků k ochraně zákazníků. Podal například trestní oznámení u Státního zastupitelství na neznámého pachatele, předal podnět Úřadu na ochranu osobních údajů a připravuje podání na Český telekomunikační úřad.

Již v průběhu víkendu Český Telecom částečně identifikoval zdroje volání a postupně výrazně omezuje příchozí hovory toho typu do České republiky. Zároveň také vyzval zahraniční operátory k zamezení těchto volání do České republiky a společnost Aliatel k pozastavení vybraných čísel se zvýšenou tarifikací.

Vzhledem k předpokládanému postupu organizátorů takzvaného „telefonického spamu“ je pravděpodobné, že operátoři i země odkud tato volání přichází, se budou postupně měnit. Také čísla se zvýšenou tarifikací v České republice, kam si má zákazník volat pro vyplacení výhry, se mohou různě obměňovat.

Diskuze (14) Další článek: Eurotel vám prodá jen dvě bonusové Go karty

Témata článku: Podvod, Telecom, Volání, Český Telecom, Český


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136