Český Telecom vs. alternativní operátoři: tahanice o ceny vytáčeného internetu

Ceny za vytáčený internet jsou vysoké, řekli si shodně alternativní operátoři Volný a Tiscali a stejně to vidí i Český Telecom. Přesto ke zlevnění „dial-upu“ možná nedojde.

Alternativní operátoři Volný a Tiscali společně vyzvali Český Telecom, aby snížil cenu vytáčeného internetu pro koncové zákazníky o třetinu. Pokud se tak stane, přislíbili operátoři, že o stejný podíl sníží své velkoobchodní ceny za vytáčený internet.

Naveed Gill, generální ředitel Tiscali a Clemens Wohlmuth, generální ředitel Volný ve společném prohlášení sdělili:

“Chceme podpořit ty uživatele, kteří ještě nemohou využít ADSL služeb, protože se nacházejí v oblastech nepokrytých ADSL technologií. V současné době intenzivně jednáme se společností Český Telecom o snížení koncových cen. Očekáváme, že by dominantní operátor mohl snížit své koncové ceny za vytáčený přístup k internetu již od 1. července.”

“Přestože velkoobchodní ceny alternativních operátorů za dial-up byly stanoveny Českým telekomunikačním úřadem na nákladové bázi, rozhodli jsme se je snížit, pokud Český Telecom odpoví stejným způsobem a sníží koncové ceny.”

“Věříme, že Český Telecom nezůstane hluchý k hlasu trhu, bude následovat alternativní operátory, a zlepší podmínky pro koncové uživatele na pevných sítích. Český Telecom si stěžuje, že lidé odhlašují telefonní stanice, ale přitom současně zvýšil měsíční paušál za používání telefonní linky. Udělali jsme první krok a nabídli nižší ceny za dial-up. Budeme však pokračovat a nabídneme Českému Telecomu snížení cen hlasového volání. Nyní je na Českém Telecomu, aby ukázal, zda udělá něco pro zákazníky na pevných sítích.“

Český Telecom ale naopak ve své tiskové zprávě obviňuje alternativní operátory, že se zatím nechtějí dohodnout na nových cenách propojení za vytáčený internet a požadují udržet tři roky starou cenu nastavenou Českým telekomunikačním úřadem. Koncové ceny se přitom stále průběžně snižují.

Tiskový mluvčí Českého Telecomu, Martin Žabka, k tomu uvedl: „Zaráží nás, že i po ukončení regulace a přes vysokou ziskovost si chtějí alternativní operátoři vybírat své vysoké zisky na úkor koncových zákazníků. Do této doby byl Český Telecom jediným subjektem na trhu, kterému přinášelo poskytování této služby ztrátu. Současnou cenu i přesto navrhoval několikanásobně výše než činila minimální cena navržena ČTÚ v minulém roce“.

Diskuze (10) Další článek: Podvodníci lákají na kredit zdarma, ale naopak vás o něj připraví

Témata článku: Telecom, Český Telecom, Alternativní operátor, Internet, Český

Určitě si přečtěte