Chyba při stahování her od O2 do telefonů s paměťovou kartou

Stahování her od mobilního operátora O2 má tu výhodu, že neplatíte za stažená data, ale jen samotnou cenu hry. Hry si lze vybírat a stahovat pomocí portálu O2 Active. Objednávka hry může být provedena rovnou z internetu, pomocí textové zprávy či z wapové podoby portálu.

Při stahování her do mobilního telefonu značky Nokia ovšem můžete narazit na problém a to tehdy, pokud ve vašem přístroji používáte paměťovou kartu. Na chybu jsem narazil náhodou, objevila se jak u paušálu, tak u předplacené karty. Chyba se ovšem zobrazí pouze tehdy, pokud při ukládání hry zvolíte paměťovou kartu. Java hra se normálně stahuje a při dokončení se objeví hláška o špatném či neplatném certifikátu a ať dotyčný kontaktuje dodavatele hry. Při zvolení paměti telefonu se ovšem hláška nezobrazila, hra se v pořádku uložila a normálně fungovala. Evidentně se tedy jedná o mechanizmus, který má zabránit přenosu, kopírování a jiné manipulaci s instalačním souborem hry.

Nevím tedy, zda se jedná o normální jev, ale O2 každopádně na tuto skutečnost na svých stránkách neupozorňuje. Dobrou zprávou ale je, že při zobrazení chybného upozornění se za hru neplatí, nic tedy nebrání opakování stahování, tentokrát už do správné paměti.

Pokud máte podobné zkušenosti, dejte nám i ostatním čtenářům vědět pomocí diskuse pod článkem.

Diskuze (2) Další článek: Navstar: navigace bez displeje, jen s reproduktorem

Témata článku: Operátoři, O2, Chyba, Karta, Paměť, Telefon

Určitě si přečtěte