Chystá Nokia novinku s 8 megapixely?

Na internet se čas od času dostanou různá schémata a nákresy, z jejichž původu není na první pohled jasné, zda se jedná o fantazírování nějakého mobilního nadšence, nebo jestli vývojářům uniklo přísně utajované budoucí dílo z návrhářské dílny. Když se ale na veřejnost dostane nákres, který slouží jako příloha podkladů pro americký patentový úřad, je jasné, že se chystá něco nového.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia si nechala zaregistrovat patent, na základě kterého vyvíjí mobil vysouvací konstrukce s 6 nebo dokonce 8Mpx fotoaparátem. Ačkoliv je nákres poměrně detailní, uvedená číslovka pod čočkou fotoaparátu není ani po zvětšení jednoznačně čitelná. Jisté je, že fotomodul by měl být otočný o 90 stupňů, aby telefon mohl sloužit jako příležitostná kamera. Svým designem patentovaná novinka připomíná véčko s výklopným displejem N93i. Možná, že se tak brzy dočkáme dalšího přírůstku do rodiny Nseries.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: UnwiredView

Diskuze (22) Další článek: Mobil snů pod japonský vánoční stromek

Témata článku: Nokia, Mega

Určitě si přečtěte