Chystáme crash test odolných mobilů

V červnových Mobilitách, které ještě pár dnů najdete na stáncích, vyšel první crash test mobilních telefonů. Určitě vzpomínáte, jak jsme v dubnu na MobilManii společně sestavovali testovací metodiku, jak jsme potom mobily házeli na zem, tahali je na provázku, protřepávali je v sáčku od vysavače, přejížděli autem.

Tip: podívejte se na průběh prvníhodruhého dne crash testu

Reakce na článek v Mobilitách byly velmi četné a hlavně kladné, proto jsme se rozhodli test odolnosti mobilních telefonů zopakovat. Tentokrát v něm budou dva mobily, které jsou přímo určeny pro použití v horších podmínkách: Siemens M65 a Nokia 5140. Pro zajímavost k nim přidáme i vítěze prvního crash testu: Alcatel One Touch 331 (samozřejmě zbrusu nový telefon).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V současné době znovu připravujeme novou testovací metodiku. I když v ní využijeme některé zkoušky z prvního crash testu, k outdoorovým telefonům chceme přistoupit trochu jinak. Místo trochu nereálných a spíše laboratorních podmínek je vezmeme do prostředí, kde by měly být jako doma. Budou padat ze skály, do louže, do bahna, potit se na slunci, mrznout ve sněhu, setkají se i se slaným mořským pískem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Víc hlav ale určitě přijde na další testy, které bychom s outdoorovými mobilními telefony mohli provést. Máte nějaký nápad? Napište nám do diskuse.

Crash test odolných telefonů vyjde v srpnovém čísle časopisu Mobility

Diskuze (32) Další článek: Nové telefony u operátorů: 7610, 6610i, SGH-D410, M65 a další

Témata článku: Alcatel One Touch 331, Nokia 5140, Siemens M65, Mobil, Test, Crash, Odolný mobil


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 35