Chystáte se na iPhone X? Připravte se, bude o něj nouze

Datum startu prodeje sice známe, ale zdá se, že koupit iPhone X může být problém. Podle KGI Securities nebude Foxconn schopný vyrobit daleko méně kusů, než se předpokládalo. V praxi to znamená, že zájemci budou čekat.

Podle analytiků se letos čekají dodávky iPhonů X na úrovni 25 až 30 milionů kusů. Původní odhady přitom hovořily o 30 - 35 miliónech. V krajním případě tak může chybět až 10 milionů telefonů.

První várka iPhonů X čítala pouhých 46 500 kusů, které byly odeslány do Holandska a do Spojených arabských emirátů. Foxconn v polovině října navýšil týdenní výrobní kapacitu ze 100 tisíc na čtyřnásobek, ani to však  nakonec nemusí stačit. Pro Apple se situace zlepší v prvním čtvrtletí příštího roku, a to i díky posíleným dodávkám součástek (zejména „3D sensing“ snímačů pro účely rozšířené reality) od LG Innotek a Sharpu.

Prodeje iPhonu X budou zahájeny 3. listopadu, a na tento den mají být po celém světě připraveny „jen“ 2 - 3 miliony kusů. U „standardních“ iPhonů však bývá pravidlem i 10 milionů kusů, které jsou k dispozici hned ze začátku prodejů. I přes vysokou cenu (začíná se na metě 30 tisíc) se zřejmě iPhone X v letošním roce stane téměř nedostupným zbožím.

Krátké představení iPhonu X:

Zdroj Digitimes

Diskuze (133) Další článek: Změní PIN a zašifruje data na smartphonu. DoubleLocker je trojan zkřížený s ransomwarem

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Ostatní, Nákup a ceny, Spekulace, iOS, Rozšířená realita, ARKit, Hardware, Komponenty, Foxconn, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Vysoká cena, News, Letošní rok, Nouze, Původní odhad, Spojené arabské emiráty, Celý svět, Krátké představení, První várka, Holandsko, Digitimes


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 26

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117