Čína je zase o krok napřed, aneb když dualSIM nestačí

Čína je zase o krok napřed, aneb když dualSIM nestačí

U čínských výrobců jsme zvyklí na všelicos. Od kopírování designu a napodobování známých log, přes obrovskou udávanou kapacitu akumulátorů s pochybnou reálnou výdrží, až po nevídané kombinace konstrukcí a výbavy. Tam, kde nestačí kvalita, vynahradí to kvantita.

V Číně jako první zaregistrovali, že zejména v asijských a východoevropských zemích existuje hlad po telefonech se současnou podporou dvou SIM karet. Proto začaly bezejmenné východoasijské továrny produkovat spousty dualSIM mobilů. Nedávno ale k výrobě takto vybavených telefonů přistoupili i zavedení výrobci (Samsung, LG, E-Ten), a tak musí jít manufaktury zase o krok dál.

Klepněte pro větší obrázek

Na internetu se objevila fotografie prvního mobilu s podporou tří SIM karet. Protože snímek není právě zřetelný, není vyloučeno, že se jedná o montáž. V útrobách telefonu označeného ZTC  (tentokrát zřejmě kříženec mezi ZTE a HTC), který vyrábí společnost QiiQ EcoCarrier Inc., by se měly skrývat sloty pro tři SIM karty, ke kterým uživatel bude přistupovat pomocí přepínače vlevo od bloku funkčních kláves. Přesto v jednom okamžiku budou na příjmu pouze karty dvě, třetí pozice tedy funguje pouze jako neaktivní měnič.

Další specifikace slibují tradiční čínskou konfiguraci: triální (pro SIM 1) a duální (pro SIM 2) GSM podporu, 2,4" dotykový QVGA displej s typickou spodní lištou ikon a akumulátor s kapacitou 2 000 mAh. Fotoaparát má rozlišení podprůměrné 2 Mpx. Je zajímavé, že se v Číně při současné bitvě megapixelů nesoustředí namísto nesmyslných třetích šuplíčků na SIM karty třeba právě na tento parametr.

Zdroj: Unwired View

Témata článku: Čína

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • kolemjdoucí 17. 3. 2009 4:40:40
    Souhlasím s Tebou. Podpora 3 SIM je super. Na focení mám foťák :-D
  • dizajn 16. 3. 2009 21:01:19
    nie je to ukradnuty design nokii 6120 classic? :-D
  • kolemjdouci 16. 3. 2009 13:49:46
    Presne tak, do mobilu bohate staci fotak 2Mpix ALE: 1. s makrem 2....
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení