Čínské Meizu představilo „svůj“ M6 Note s duálním fotoaparátem

Ve stejnou dobu, kdy Samsung v New Yorku představoval nejnovější tabletofon Galaxy Note 8, uvedlo čínské Meizu svůj Note pod celým názvem Meizu M6 Note. Telefon je cílem na uživatele, kteří za svůj smartphone nechtějí utratit mnoho, přesto není příliš skoupý, co se týče hardwarových specifikací. Posuďte sami...

Novinka od Meizu má celokovové tělo, u něhož vyčnívá duální fotoaparát na zadní straně nebo čtečka otisků prstů, která se dostala do domovského tlačítka pod displejem. Ten má úhlopříčku 5,5 palce a Full HD rozlišení, použitý čipset Snapdragon 625 však u Qualcommu spadá spíše do střední třídy. Operační paměť a interní úložiště jsou různorodé, na výběr budou tyto varianty:

  • 3GB RAM, 16GB úložiště
  • 3GB RAM, 32GB úložiště
  • 4GB RAM, 64GB úložiště

Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 12 Mpx (F1.9), jedná se o snímač Sony IMX362. Druhý snímač je jen pětimegapixelový, jeho úlohou bude přidání výraznějšího rozostření krajů u portrétových snímků. Přiblížení scény od něj nečekejte. Duální fotoaparát má velmi rychle ostřit (0,03 vteřiny), na čelní straně jej doplní 16Mpx kamerka pro selfie. Nevyměnitelná baterie telefonu bude mít kapacitu 4 000 mAh.

Novinka od Meizu se dostane do prodeje v Číně, Indii a ve vybraných zemích v Evropě. Základní 16GB verze přijde na 164 dolarů (v 3 600 Kč), 32GB varianta zase na 4 300 Kč. Alternativa se 64GB pamětí a 4GB RAM bude stát 254 USD (5 600 Kč). Telefon bude k dostání v černé, modré a zlaté.

Meizu ukázalo, jak vyrábí celokovové smartphony:

Zdroj Phonearena

Diskuze (4) Další článek: Huawei zve na IFA a střílí si ze Samsungu: „K odhalení budoucnosti potřebujete víc než pero“

Témata článku: Meizu, Nákup a ceny, Střední třída, Duální fotoaparát, Qualcomm, Čtečka otisků prstů, Fotoaparát, Čína, Kovová konstrukce, Snapdragon, Operační paměť, Indie, Mobilní čipsety, Evropa, PhoneArena, Celý název, Full HD, Celokovový smartphone, Stejná doba, Foto, Snímač, Domovské tlačítko, Hlavní fotoaparát, RAM, Druhý snímač

Určitě si přečtěte