City Builder: legendární SimCity na mobily s javou

Mezi čtenáři Mobilmanie určitě nebude mnoho těch, kteří by neznali legendární hru SimCity. Účelem hry bylo zasednou do starostenského křesla a doslova na holé planině vystavit fungující město včetně veškerého zázemí. Od elektrárny, přes kanalizaci až po bezpečnostní složky (policie, hasiči). Dlouho se čekalo na to, zda někdo tuto legendu předělá na mobilní telefony. Čekání je u konce, brzy (během února) vydá firma Omikron hru City Builder.

Stejně jako v SimCity, i zde zasednete do křesla starosty a budete zodpovídat za výstavbu a rozvoj svého města. Stavět můžete různé typy budov a vytvářet infrastrukturu, na vše si přitom musíte vydělat výběrem daní.

Klepněte pro větší obrázek

Grafika hry vypadá velmi dobře, ovládání je takřka stejné jako u stařičkého SimCity. K dispozici jsou různé náhledové mapy s rozvody elektřiny nebo vody, všemožné přehledy a zkrátka vše, co starosta potřebuje k tomu, aby mohl činit správná rozhodnutí.

Chcete-li si už dnes hru vyzkoušet, k dispozici jsou na níže uvedených wapových adresách dema pro různé typy telefonů. Demo nemá k finální hře daleko, v podstatě jediné omezení se týká možností ukládání hry. Hru lze uložit pouze během prvních devíti herních let trvání města.

Odkazy jsou odzkoušeny, společnost Omikron však vyhrožovala jejich stažením. Proto se stahováním dlouho neotálejte.

Diskuze (18) Další článek: Nové procesory Philips pro chytré Sony Ericssony

Témata článku: Siemens C65, Mobil, Cit, City, SIM, Jediné omezení

Určitě si přečtěte