Co může udělat špinavý objektiv fotomobilu

Do prosincových Mobilit připravuji velký test megapixelových fotomobilů. Se všemi megapixely, které jsou dnes k dispozici a také s těmi, které se objeví v blízké době, fotím stejné scény, porovnávám získané obrázky a hodnotím.

U Siemensu S65 jsem si od začátku lámal hlavu, jak je možné, že snímky jsou i na displeji naprosto nejhorší ze všech srovnávaných fotomobilů a proč stejně odpudivě vypadají i v počítači. Vždyť to není dlouho, kdy jsem tento telefon testoval, a i když displej nepatřil k nejlepším, pro prohlížení fotek vcelku stačil. Jen posuďte sami:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Příčinu jsem objevil až později. Siemens S65 jsem si na rozdíl od ostatních testovaných telefonů, které jsou zbrusu nové, půjčil od kolegy. Telefon aktivně používá a do prohlubně objektivu se tím, jak mobil nosí v kapse a tašce, zachytilo tolik prachu, že fotografie kvůli němu působí jako v londýnské mlze. Objektiv stačilo vyčistit a vše je rázem tak, jak má být:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud chcete s fotomobily pořizovat kvalitní snímky (v rámci možností), dejte pozor na čistotu objektivu. Konkrétně u Siemensu S65 je čočka ukryta velmi hluboko, za obrubeň se snadno zachycuje prach a už se nedostane ven. Rovněž čištění je poměrně obtížné.

Klepněte pro větší obrázek
Objektiv Siemensu S65 se snadno ušpiní

Diskuze (39) Další článek: Na první pohled: nový Sagem myX-8

Témata článku: Siemens S65, Objektiv, Foto, Objekt

Určitě si přečtěte