Co nikde jinde než v katalogu mobilů na MobilManii nenajdete

Mobil.cz dnes zaktualizoval svoji databázi mobilních telefonů. Tento projekt si zaslouží uznání, dokážeme si představit, kolik to dalo práce, a pokud hledáte informace o starších telefonech, neexistuje asi lepší alternativa.

Přesto si ale myslím, že počet mobilů v databázi není ten nejpodstatnější argument a uživatel potřebuje víc. Proto si dovolím zopakovat několik charakteristik katalogu mobilů na MobilManii (katalog.mobilmania.cz), které jsou v rámci České republiky unikátní a na které jinde nenarazíte.

Nejnovější mobily: protože údaje do katalogu doplňujeme hned, jakmile se nám telefony dostanou do ruky, najdete v něm i největší novinky, mnohdy i ty, které se teprve chystají na trh. V našem katalogu se sice nemůžete kochat léta starými telefony, ale myslíme si, že důležitější je, abychom stoprocentně pokryli současný trh.

Databáze na Mobil.cz je v tomto ohledu zatím poměrně nedostatečná, chybí zde i modely, které se už velmi dlouho prodávají - např. Sony Ericsson T300 nebo T200.

Aktuální ceny: pravidelně sledujeme ceníky mobilních operátorů a vybraných obchodů a ceny doplňujeme do katalogu. V databázi na Mobil.cz ceny nenajdete.

Srovnání mobilů: je jasné, že zvolenými hodnotícími kritérii se nikdy nemůžeme zavděčit každému. Věříme však, že procentuální hodnocení založené na vlastnostech a parametrech telefonů může být dobrým vodítkem při rozhodování.

Co udělat lépe?

Nechceme samozřejmě tvrdit, že jen databáze na MobilManii je nejlepší a že nemá smysl využívat žádný jiný katalog. Stejně jako v jiných případech je i tady nejvhodnější prozkoumat všechny dostupné zdroje (nezapomeňte ani na MobilMag a databáze mobilních operátorů) a zjistit z nich co nejvíc.

V diskusi pod článkem přivítáme vaše tipy, jak bychom mohli náš katalog ještě vylepšit. Můžete se zde svěřit i se svým názorem na novou databázi na Mobil.cz, kde pod článek zapomněli přidat diskusi.

Diskuze (50) Další článek: Sagem MyX-6: vybavený a s malebným menu (test)

Témata článku: Sony Ericsson T300, Mobil, Kat, Současný trh, Katalog


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136