Co se píše na mobilních webech

SiemensMania zveřejnila další ze svých „bastlířských“ návodů. Radí v něm, jak zlepšit citlivost příjmu u Siemensu C60. Popsaný postup je ale opravdu vhodný jen pro drsné tunery, kteří se nebojí vzít do ruky pájku a sáhnout do elektroniky telefonu.

Na Be inspired připravili tzv. fullflash pro mobilní telefon Siemens M55. Telefon s ním získá paměť 4,08 MB a v ní rovnou obrázky a užitečné javové aplikace. Fullflash také obsahuje řadu tzv. patchů, které upravují vlastnosti telefonu, a má také připravené datové profily pro české operátory.

SEmania vydala článek s obrázky nového Sony Ericssonu K500. Je v něm také fotografie pořízená tímto telefonem. Další obrázky telefonů jsou potom v tomto článku.

Radek Hulán miluje svůj Siemens SX1 a dokazuje, že snímky z fotomobilu nejsou tak špatné, jak se často uvádí. V jiném článku zase bádá, jestli lze v SX1 použit gigabajtovou paměťovou kartu. K pozornosti doporučuji také recenzičku softwaru, který sleduje připojené BTS.

Komunikátory.cz se zaměřily na chytrý telefon Sagem myS-7 s operačním systémem Windows Mobile for Smartphone. Doporučuji také článek o vlastnostech nové verze operačního systému Palm OS.

Na SymbianForu už nějakou dobu najdete vedle diskusí týkajících se Symbianu a příslušných telefonů i samostatné články. Třeba o výborné hře Ghost Recon – Jungle Storm pro Nokii N-Gage.

Marigold zmiňuje zařízení Zipit Wireless Instant Messenger. Je to jednoúčelová krabička s displejem, která se prostřednictvím Wi-Fi dostane k ICQ, MSN, AOL a Yahoo. Pomocí malé, ale plnohodnotné klávesnice se potom dá komunikovat

D-FENS svým typickým stylem popsal trápení s Nokií 3100 a způsob, jakým se po jejím odcizení dostal k Sony Ericssonu T105.

Slovenský Mobil.sme.sk vydal velkou recenzi Siemensu S65 a už několik týdnů na pokračování popisuje crash test mezi Siemensem M65, Nokií 5140 a Nokií 3310. Na Mobilu.sk vyšel přehled telefonů Motorola, které na slovenské uživatele (a vlastně i na české) čekají do konce roku. Slovenská MobilMania koncem týdne testovala Siemens Bike-o-Meter – cyklistický počítač ze Siemensu M65.

Pár drobků z ciziny

Následující články jsou v angličtině.

Server Msmobiles.com mapuje expozici se smartphony Microsoftu na fotografickém veletrhu Photokina. SlashPhone zase odněkud z Činy zkopíroval fotografie z prezentace LG na výstavě ITU Telecom Asia 2004. Zajímavý je také telefon Sanyo s vestavěným televizním přijímačem.

Reiter's Camera Phone Report upozorňuje na zákaz používání fotomobilů v Saudské Arábii, který posvětila i nejvyšší náboženská autorita, místní šejk Abdul Aziz bin Abdullah Al al-Sheik. Alan Reiter píše také o záměru Samsungu vyrobit pětimegapixelový fotomobil a ptá se, jak budeme z takových telefonů přenášet fotky.

Nepřehlédněte ani tuto diskusi ve fóru serveru Mobile Review. Týká se údajně připravované chytré Nokie 6830 s displejem o formátu 208 × 208 bodů. Nokia by prý v listopadu měla také oznámit dalších pět nebo šest telefonů. Tyto zprávy samozřejmě nejsou ověřené, autor příspěvku si ale už díky svým předchozím předpovědím (resp. únikům informací) vydobyl vysoký statut hodnověrnosti. Vyplatí se mu věřit.


Máme občas v podobných bleskovkách, které odkazují na zajímavé články na jiných webech, pokračovat?
Diskuze (20) Další článek: Nokia 6260: véčko se Symbianem, to tady ještě nebylo (test)

Témata článku: Nokia N-Gage, Siemens M55, Siemens SX1, Mobil, Web

Určitě si přečtěte