Co se píše na mobilních webech

SEmania minulý týden jako první přinesla ověřenou informaci o novém firmwaru pro Sony Ericssony, který umí vyhledávat postupným psaním počátečních znaků. Za zmínku stojí také porovnání dvou ICQ klientů vhodných pro Sony Ericssony T6x0.

Na SiemensManii zaujme hlavně článek o možnosti odstranění reklam operátorů na nových telefonech řady x65. Experimentátorům bude užitečné také téma o obnově standardního obsahu paměti telefonu. Pokud vám na Siemensech vadí nutnost potvrdit, že opravdu chcete telefon zapnout, je zde řešení.

BeInspired ve svém článku vysvětluje problematiku patchování mobilních telefonů Siemens. Upozorňuje také na novou verzi programu Siemens Service Profiler, který v telefonu dokáže nastavit mnoho standardně znepřístupněných vlastností.

Komunikátory.cz připravily první pohled na neznámý chytrý telefon e2800+. Server také upozorňuje na novou knihu Symbian OS Smartphones for Dummies, ze které se o možnostech Symbianu mohou dozvědět i zatím naprosto nezasažení lidé.

Marigold pro odvážné čtenáře připravil odborný článek o technologii HSDPA, která zrychluje UMTS a se kterou by už mohli vyrukovat i čeští operátoři. Nový seriál potom problematiku UMTS popisuje podstatně srozumitelněji.

Slovenský Mobil.sk podrobně popsal nový Palm Tungsten T5 a upozorňuje také na limitovanou edici mobilního telefonu Siemens SL65 – Escada. MobilMania.sk se věnuje službě Stiskni a mluv (push to talk) v programu Agile Messenger a připravila také velmi podrobný test tří bluetoothových sluchátek Nokia.

Z ciziny

Všechny články pod následujícími odkazy jsou v angličtině.

Server MSmobiles.com, jindy proslulý svým nekritickým obdivem k mobilním technologiím Microsoftu a o to větší kritikou vůči konkurenčním platformám, vydal článek o tom, že Microsoft Smartphone do dvou-tří let skončí. V dalším článku zase Microsoft kritizuje kvůli svému úmyslu nevystavovat na CeBITu 2005.

Ruský server Mobile-review je zase o krok před všemi ostatními a připravil recenzi stylové Nokie 7260. Najdete zde také recenzi telefonu LG L1100 – ano, to je ta „hruška od Sámera“.

InfoSync odněkud vyšťáral informaci, že organizace IEEE začíná pracovat na standardu pro baterie mobilních telefonů. Stanoví kritéria o vzhledu, výrobě a kontrole akumulátorů. Že by to byl konečně krok ke stoprocentní kompatibilitě? 

Majitelům komunikátoru 9210(i) by se mohl hodit přehled freewarových programů pro zařízení se Symbianem Series 80.

Diskuze (3) Další článek: Víme, co Eurotel představí na Invexu

Témata článku: LG L1100, Siemens SL65, Mobil, Web


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39