Co se píše na mobilních webech

Na SEmanii v uplynulém týdnu nejvíc zaujal článek s návodem, jak vytvořit malou síť mezi dvěma počítači a sdílet mezi nimi jedno připojení k GPRS. Nepřehlédněte ani rozhovor s designérem Sony Ericssonu S700.

SiemensMania připravila návod, jak do nabídky telefonů Siemens řady 65 přidat novou položku pro nastavení kontrastu. Na BeInspired najdete článek s odkazy na několik užitečných programů pro telefony Siemens x65.

Server Komunikatory.cz upozorňuje na novou verzi přehrávače Windows Media Player určenou pro mobilní produkty s operačním systémem Microsoftu. Nepřehlédněte ani článek o betaverzi prohlížeče Opera pro chytré telefony Microsoft Smartphone. Víte, že Epocware hledá betatestery pro novou verzi svého programu HandyDay? Prohlédněte si také obrázky komunikátoru Benq P50.

Blog Well.Done připravil dvoudílný článek odkazující na nejlepší logické hry pro Symbian Series 60. Rozhodně doporučuji: první část, druhá část.

Patrick Zandl na Marigoldu pokračuje v technickém seriálu o UMTS. Aktuální část se týká konceptu IMS.

Recenze programu SmartMovie pro převod a přehrávání videa na chytrých telefonech Series 60 je sice už staršího data, na Symbian Foru jsem ji ale objevil až teď.

Server MojeMotorola.cz před nedávnem ukončil svoji činnost, aby ji za pár týdnů zase obnovil. Nejnovějším počinem je fotogalerie mobilů s okřídleným logem.

Výzkumný ústav čar a kouzel tvrdí, že CDMA je mobilní technologie. Tak si to už jednou konečně zapamatujme.

Pojďme na Slovensko. Na Mobilu.sk mě zaujala „Maxirecenzia“ mobilního telefonu Nokia 3220. MobilMania.sk upozorňuje na nový wapový ICQ klient a píše také o zkušenostech se Siemensem M65. Mobil.sme.sk ještě stále vydává crash test na pokračování, v šesté části se mobilní telefony vykoupaly ve sklenici piva.

Z ciziny

Články pod následujícími odkazy jsou v angličtině.

Server Msmobiles.com komentuje, že komunikátor MDA III prohrál v testu německého časopisu Connect se Sony Ericssonem P910. V Německu se minulý týden začal prodávat chytrý telefon SDA (u nás asi nebude), v USA si už mohou užívat Motoroly MPx220 (Gizmodo si mimochodem stěžuje na špatnou kvalitu fotografií).

Yahoo! zaznamenalo zprávu agentury Reuters o tom, že chytré mobilní telefony začínají konkurovat jednúčelovým MP3 přehrávačům. A věděli jste, že mexické kostely začínají instalovat rušičky mobilů?

Diskuze (1) Další článek: Můj mobil: Samsung SGH-A800

Témata článku: Motorola MPx220, Nokia 3220, T-Mobile MDA III, Web, Mobil

Určitě si přečtěte