Co se stane, když jste v roamingu a dostanete na Oskara MMS?

V článku s pětapadesáti odpověďmi k Oskarově službě MMS nebyla zmíněna situace, kdy jste s telefonem v zahraničí a někdo vám na něj pošle ememesku. Oskar totiž zatím stále nenabízí GPRS roaming, který je pro využívání MMS nutný.

O multimediální zprávu ale přesto úplně nepřijdete. I do zahraničí - resp. do zemí, kde má Oskar běžné roamingové partnery - přijde informace, že vám někdo poslal MMS. Zjistíte z ní předmět zprávy, její velikost, číslo a případně i jméno odesílatele, termín odeslání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oznámení o nestáhnuté MMS

K této notifikaci byste se doma vůbec nedostali, telefon by se na jejím základě sám spojil s mobilní sítí a rovnou by stáhnul celou zprávu. To však v zahraničí není možné, při snaze o stáhnutí se dočkáte pouze chybového hlášení.

Klepněte pro větší obrázek
Ne, z roamingu to u Oskara zatím opravdu nejde

Díky notifikaci ale alespoň zjistíte, že vám někdo cosi poslal. V případě potřeby mu můžete poslat zpět textovou zprávu, že MMS nemůžete přijmout. K multimediální zprávě se můžete vrátit, až budete opět doma, a příkazem z nabídky ji stáhnout. Jen nesmí uplynout doba platnosti MMS, jinak se setkáte pouze s chybovým hlášením, že na serveru už žádná zpráva není.

Klepněte pro větší obrázek
Pozdě, už uplynula doba platnosti zprávy

Diskuze (3) Další článek: Kde pořád brát nové uživatele mobilních telefonů?

Témata článku: Oskar, MMS

Určitě si přečtěte