Co umí nejpoužívanější aplikace pro iPhone

Co umí nejpoužívanější aplikace pro iPhone

Ukončili jsme průzkum, jaké aplikace čeští uživatelé na svých iPhone nejčastěji používají. V článku, který představuje výsledky, můžete mimo jiné najít žebříček, jaké aplikace z App Store se objevují na první stránce iPhonů těch, kteří se průzkumu zúčastnili.

Abyste nemuseli sami u každé položky hledat, k čemu aplikace slouží, u těch nejoblíbenějších to uděláme za vás.

Povězte, co umí: prvních deset

1. Facebook (zdarma): Oficiální aplikace pro přístup k Facebooku sice nezvládá úplně všechno, co lze provést na webu, přesto je dobře vybavená a pohodlná.

2. Twitter (zdarma): Poté, co Twitter nabídnul tuto oficiální aplikaci, téměř přestal být důvod používat jakoukoli jinou.

3. Things (10 dolarů): Jednoduchý a přehledný úkolovník.

4. Foursquare (zdarma): Oficiální klient geolokační hry. Vlastně to není hra, ale stejně jako mnoho dalších, kteří se jí účastní, vám neřeknu, k čemu je to dobré a proč to vlastně děláme.

5. Reeder (3 dolary): Čtečka RSS zdrojů, která je synchronizována s Google Readerem. Co přečtete na mobilu, označí se jako přečtené i na Googlu a obráceně.

6. Google (zdarma): Rozcestník mobilních webových služeb Googlu. Přímo obsahuje službu Goggles, která umí hledat to, co iPhonem vyfotíte.

7. Evernote (zdarma): Evernote je webová, počítačová a mobilní služba pro zapisování a sdílení poznámek. Vložíte ji na jednom místě a rázem bude k dispozici na všech ostatních.

8. Navigon (120 dolarů, různé verze): Velmi dobrá navigační aplikace. Oblibu ale získala nejspíš v době, kdy se prodávala za akční poloviční cenu.

9. Skype (zdarma): Klient známé služby pro telefonování prostřednictvím internetu.

10. iBooks (zdarma): Aplikace přímo od Applu slouží ke čtení elektronických knih. Anglické tituly se dají koupit v iTunes, jiné ale můžete do iBooks dostat i z počítače.

Dalších deset

11. WeatherPro (4 dolary): Velmi dobrá aplikace pro předpověď počasí. Je podrobnější než vestavěné Počasí a přesná.

12. Meebo (zdarma): Klient pro posílání a příjem rychlých zpráv s podporou mnoha služeb (ICQ, Wiindows Live, Google Talk, Jabber, Facebook...)

13. 1Password (10 dolarů): Uloží a ochrání různá hesla a tajné údaje, informace lze synchronizovat s aplikací na počítači.

14. Dropbox (zdarma): S aplikací dostanete přístup ke všem svým synchronizovaným složkám a souborům služby Dropbox. Vestavěný prohlížeč zobrazí všechny běžné formáty, na displej iPhonu s ním dostanete třeba tabulku Excelu, dokument Wordu a další soubory. Data stahuje z internetu, nesynchronizuje je do paměti.

15. IM+ (10 dolarů, verze Lite zdarma): V placené verzi až příliš drahý klient pro práci s rychlými zprávami. Verze zdarma umí téměř totéž, obsahuje ale reklamu.

16. Calvetica (3 dolary): Nadstavba vestavěného kalendáře v iPhonu. Sdílí s ním stejnou databázi, ale úplně jinak vypadá a má naprosto odlišné ovládání.

17. Instapaper (5 dolarů): Články na webu, které pošlete do Instapaperu, můžete posléze číst offline, v podobě optimalizované pro displej mobilního telefonu. Kdysi jsem na blogu porovnával Instapaper s konkurencí, a i když šlo o verze pro iPad, chovají se stejně i na iPhonu.

18. České SMS (1,59 eura): Velmi oceňovaná aplikace pro posílání textových zpráv na mobilní telefony zdarma, prostřednictvím webových bran operátorů.

19. Echofon (zdarma): Jediný z neoficiálních klientů pro Twitter, který se dostal nad 5% hranici oblíbenosti.

20. Gowalla (zdarma): Konkurence Foursquare, ke které mohu napsat úplně totéž. Je to zábava, ale praktický smysl u těchto her asi nenajdete.

 

Témata článku: iPhone, Mobilní aplikace, Software pro mobily, Face ID, Apple iPad, Apple iPad (3. generace), Apple iPad (3. generace) 16GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB 3G, Apple iPad (3. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (3. generace) 64GB 3G, Apple iPad (3. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace), Apple iPad (4. generace) 128GB 3G, Apple iPad (4. generace) 128GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 16GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB 3G, Apple iPad (4. generace) 32GB Wi-Fi, Apple iPad (4. generace) 64GB 3G, Apple iPad (4. generace) 64GB Wi-Fi, Apple iPad 16GB 3G, Apple iPad 2, Apple iPad 2 16GB 3G, Apple iPad 2 32GB 3G, Apple iPad 2 32GB Wi-Fi, Apple iPad 2 64GB 3G

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Včera | Pospíšil Aleš | 41

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

O2 v říjnu: iPhone 8, Xperia XZ1 Compact a tajné tisícové slevy [ceník]

** Nový iPhone 8 srazil ceny starších modelů zhruba o 4 000 Kč ** Další podzimní novinkou je nejmenší superphone Sony Xperia XZ1 Compact ** Nepřehlédněte slevy s programem Extra výhod, třeba na Nokie 3 a 5

16.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

Bezdrátové nabíjení nepřesvědčilo a nové iPhony to nezmění

** Od Applu jsme čekali revoluci v bezdrátovém nabíjení. Nepřišla. ** Proč nikdo z našich redaktorů nenabíjí bezdrátově? ** Benefity nejsou velké a „bezdrát“ poškozuje baterii.

15.  10.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 120

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

** Ano, takhle má vypadat evoluce iPhonu. ** Klasické dilema zda upgradovat nebo ještě počkat naboural iPhone X. ** Je levnější a má argumenty. Osmička je iPhone, který dává smysl.

12.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Michlovský Jakub | 131


komerční sdělení

Komerční sdělení