ČRo 4 - Radio Wave: vizualizace rozhlasu v mobilních telefonech

Jak proměnit poslech rádia ve vizuální zážitek a hudbu doplnit o cenné informace? Je to jednoduché - stačí mít mobilní telefon s operačním systémem Symbian, mobilní připojení k internetu a aplikaci Spodtronic. Pak už můžete poslouchat a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání. Český rozhlas 4 - Radio Wave spouští jako první FM stanice v ČR vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech.

Klepněte pro větší obrázek

Radio Wave se tak zařadilo mezi více jak dalších 200 rádií po celém světě, které tuto službu posluchačům nabízejí. Mezi nimi jsou i velké zahraniční veřejnoprávní korporace jako např. BBC nebo DeutschlandRadio Kultur. Kombinace hudby a doplňkových dat je věc, která ČRo4 zajímala už dlouho. Kolikrát se vám samotným stalo, že jste slyšeli v rádiu muziku a chtěli vědět, kdo je jejím autorem?

V programu Spodtronic je streamovaná hudba provázána s databází, a tak je prakticky každá skladba doplněna o informace o autorech, interpretech, názvu skladby, obrázky obalů CD atd. V případě, že rádio právě vysílá živý přenos z koncertu, který pochopitelně není v databázi, rotují na displeji promofotografie rádia. Důležitou funkcí je také možnost poslechu rozhlasových podcastů, a to bez potřeby synchronizace s počítačem. Stačí najet na žádaný podcast a Spodtronic jej začne sám přehrávat. Aplikaci lze používat zdarma, posluchač ale platí aktivační SMS a za přenesená data podle tarifu svého mobilního operátora.

Program stahujte na následujících adresách:

  • Symbian Series 60 Version 2 (Nokia 6630, 6680, 6681, 6682, N70 nebo N90)
    Download (662kB)
  • Symbian Series 60 Version 3 (Nokia 5700, 6290, E60, E61, E61i, E65, E70, N71, N73, N80, N91, N93, N93i a N95)
    Download (3,29MB)
Diskuze (8) Další článek: Nokia N82: aktualizace firmware bez ztráty dat

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Nokia 5700 XpressMusic, Nokia 6630, WAV, Telefon, Mobil, Mobilní telefon, Streamovaná hudba

Určitě si přečtěte