Čtečka otisků už nebude výsadou smartphonů. Dostanou ji také platební karty

Čtečku otisků prstů pro praktické použití objevily notebooky, do masového měřítka ji dostaly smartphony. Řady předmětů, které ji ponesou, se mají brzy rozrůst, a to o poměrně jednoduchý kousek plastu, kterým je a nejspíš ještě dlouho zůstane platební karta.

Karetní společnost MasterCard představila platební kartu s integrovanou čtečkou otisků. I zde má biometrický údaj ze snímače přispět k lepšímu zabezpečení. Místo abyste zadávali PIN na terminálu, přiložíte prst. Firma kartu testuje v Jihoafrické republice.

Zajímavé (a ne tolik pohodlné) bude na rozdíl od smartphonů nastavení čtečky na vaše prsty. Obyčejná karta totiž nebude nijak programovatelná, takže před jejím vydáním budete muset zajít do banky na sejmutí svých otisků. Maximem budou dva, například palec ukazovák, nebo oba palce. Otisky pak budou kartě napevno přiřazeny a nikdo už je nezmění.

Senzor je na kartě umístěn v pravém horním rohu. Této oblasti bude stačit dotýkat se nastaveným prstem. Otázkou je, zda při bezkontaktním placení, které zejména v Evropě začíná před klasickým vkládáním do terminálu převažovat, nebude otisk zbytečně zdržovat. Karta má totiž stejnou tloušťku jako běžná platební karta a její držení při současném dotyku prstu nemusí být úplně pohodlné.

Témata článku: Technologie, Čtečka otisků prstů, Biometrie, MasterCard

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • Quinzel 26. 4. 2017 10:50:01
    Super, alespoň už si nebudu muset psát pin zezadu na kartu. B-]
Určitě si přečtěte

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické poklady

** V telekomunikační ústředně na Žižkově dnes sídlí CETIN ** Moderní techniku doplňuje muzeum strojů z dob socialismu ** Zajímavá je i budova samotná, a to nejen normalizační architekturou

Dnes | E15.cz , Stingl Tomáš

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

TOP 5: nápady, které předběhly dobu

** Být první ještě neznamená být úspěšný ** Někdy je vynález tak geniální, že doba pro něj musí teprve dozrát ** Podívejte se na pět typických ukázek ze světa technologií

Včera | Michlovský Jakub | 1

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

Nokia se začala kamarádit se Xiaomi. Dočkáme se dvoubarevných prodejen?

** Nová aliance v mobilním světě má modro-oranžovou barvu ** Spojenci mohou vzájemně využívat patenty i technologie ** Jak se ale budou prát na přesyceném trhu smartphonů?

19.  7.  2017 | Láska Jan | 14

Asus Zenfone Zoom S: zdařilá reinkarnace s dvojicí fotoaparátů [recenze]

Asus Zenfone Zoom S: zdařilá reinkarnace s dvojicí fotoaparátů [recenze]

** Tělo i komponenty jsou z předchozích modelů, navíc je tu dvojice fotoaparátů ** Potěší neskutečná výdrž a možnost použít telefon jako powerbanku. ** Asus se chlubí 2,3x optickým zoomem, který tak úplně optický není

16.  7.  2017 | Vrbacký Jakub | 2


komerční sdělení

Komerční sdělení