Čtečka otisků už nebude výsadou smartphonů. Dostanou ji také platební karty

Čtečku otisků prstů pro praktické použití objevily notebooky, do masového měřítka ji dostaly smartphony. Řady předmětů, které ji ponesou, se mají brzy rozrůst, a to o poměrně jednoduchý kousek plastu, kterým je a nejspíš ještě dlouho zůstane platební karta.

Karetní společnost MasterCard představila platební kartu s integrovanou čtečkou otisků. I zde má biometrický údaj ze snímače přispět k lepšímu zabezpečení. Místo abyste zadávali PIN na terminálu, přiložíte prst. Firma kartu testuje v Jihoafrické republice.

Zajímavé (a ne tolik pohodlné) bude na rozdíl od smartphonů nastavení čtečky na vaše prsty. Obyčejná karta totiž nebude nijak programovatelná, takže před jejím vydáním budete muset zajít do banky na sejmutí svých otisků. Maximem budou dva, například palec ukazovák, nebo oba palce. Otisky pak budou kartě napevno přiřazeny a nikdo už je nezmění.

Senzor je na kartě umístěn v pravém horním rohu. Této oblasti bude stačit dotýkat se nastaveným prstem. Otázkou je, zda při bezkontaktním placení, které zejména v Evropě začíná před klasickým vkládáním do terminálu převažovat, nebude otisk zbytečně zdržovat. Karta má totiž stejnou tloušťku jako běžná platební karta a její držení při současném dotyku prstu nemusí být úplně pohodlné.

Diskuze (1) Další článek: Testujeme Sony Xperia XA1: jaká je střední třída bez bočních rámečků?

Témata článku: Technologie, Čtečka otisků prstů, Biometrie, MasterCard, Otisk, Karetní společnost, Jednoduchý kousek, Bezkontaktní placení, Platební karta, Biometrický údaj, Karta, Čtečka, Palec, Čtečka otisků

Určitě si přečtěte