ČTÚ bude regulovat propojovací poplatky dle modelu EU

ČTÚ bude regulovat propojovací poplatky dle modelu EU

Český telekomunikační úřad dnes informuje o rozhodnutí Rady ČTÚ uložit povinnost poskytovat dílčí službu – služby veřejných telefonních automatů nebo jiných obdobných technických prostředků umožňujících přístup k veřejně dostupné telefonní službě podle § 38 odst. 2 písm. e) zákona o elektronických komunikacích.

Nerozumíte? To nic, jde o provozování telefonních automatů. Ale k věci. Součástí dnešní tiskové zprávy je ale i toto sdělení: Během příštího týdne vyjde tisková zpráva „Český telekomunikační úřad bude regulovat ceny za ukončení volání v mobilních sítích podle modelu doporučeného EU“. To už zní zajímavěji. Ceny za ukončení volání – to není nic jiného než terminační neboli propojovací poplatky.

Propojovací poplatky v ČR kontinuálně klesají, a to i na nátlak Evropské komise. Spotřebitelé to však na konečných cenách zatím nepocítili a aktuální sazba činí 1,08 Kč/min. bez DPH. Tato sazba je v rámci EU stále nadprůměrná. Co přesně ČTÚ zamýšlí, ale hlavně zda bude mít opatření nějaký pozitivní dopad na spotřebitele se dozvíme příští týden.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Nákup a ceny, EU

33 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Wit.cz 11. 3. 2012 20:55:05
    Pokud se sníží ceny terminace na minimum a bude chtít vstoupit/vstoupí...
  • piski 10. 3. 2012 11:08:56
    Včera na lyžování na Slovensku 10km od CZ hranice... Vitejte na...
  • rady4 10. 3. 2012 0:25:07
    Dodnes nechapu, proc nefunguje narodni rooming. Clovek si zrejme pro toto...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení